Co robić, gdy przedawkujesz "Last Christmas", czyli... jak się pozbyć tej piosenki?

Na pewno znasz to uczucie, gdy raz usłyszysz świetną piosenkę i już nie możesz o niej zapomnieć! W pewnym momencie melodia staje się naprawdę męcząca... Na szczęście mamy na to receptę!

muzamuza.jpg

Piosenkę, która będzie towarzyszyła Ci przez następne dni, a niekiedy i tygodnie, możesz usłyszeć w dowolnym miejscu i czasie... Nagle zwracasz na nią uwagę, przerywasz wykonywane czynności i szybko wyszukujesz jej tytuł. Teraz możesz jej słuchać przez całą dobę! Przychodzi jednak taki moment, gdy zaczynasz mieć dość ulubionej melodii i chciałabyś przestać o niej myśleć, a jednak nie możesz! Jeszcze gorzej jest, gdy sytuacja wcale nie dotyczy muzyki, którą lubisz... Mimo to, cały czas ją słyszysz. Dlaczego? To proste! Istnieje konkretny typ piosenek, które od razu wpadają w ucho! 

Dowodzą tego badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Do wykonania eksperymentu zaproszono aż 3 tysiące osób. Wskazały one piosenki, które według nich najbardziej wpadają w ucho. Wybrane przez uczestników badania przeboje skonfrontowano z przebojami, których nie wskazał nikt, natomiast cieszyły się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii. Wnioski są zaskakujące. Piosenki, które najszybciej wpadają w ucho, to szybkie i skoczne utwory z licznymi powtórzeniami. Najczęściej mają łatwy do zapamiętania refren i proste słownictwo. Na pierwszym miejscu listy najłatwiej zapamiętywanych utworów znalazł się przebój "Bad Romance" Lady Gagi. Na drugim miejscu pojawiła się piosenka "Can't get you out of my head" Kylie Minogue.

Jak pozbyć się piosenki z głowy? Kiedy masz jej już dosyć, spróbuj wysłuchać jej jeszcze raz, od początku do końca. Możesz także przez jakiś czas słuchać muzyki bez słów. Jeżeli to nie pomaga, poszukaj nowego kawałka! Być może znajdziesz coś, co spodoba Ci się bardziej niż uporczywa melodia... Uważaj jednak, żeby znów nie spodobała Ci się za bardzo!

Która piosenka męczyła Cię najbardziej? Na pierwszym miejscu naszej listy znajduje się "Last Christmas"- coroczny hit, który można usłyszeć w radiu już w listopadzie... Na to niestety nie ma sposobu!

Zdjęcie: iStock 



Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 21.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×