Dlaczego krytykujesz innych?

Cały czas krytykujesz napotkanych na swojej drodze ludzi? Prawdopodobnie jesteś bardzo nieszczęśliwa.

krytykowanie.jpg

Zachowanie innych ludzi cały czas Cię drażni i nawet najbliżsi są dla Ciebie przedmiotem krytyki? Nie możesz powstrzymać się przed kilkoma negatywnymi uwagami? Ilość czasu, jaką spędzasz na krytykowaniu innych, doskonale pokazuje... Twoją kondycję psychiczną, a także brak miłości do samej siebie!

Ludzie, którzy Cię otaczają, nigdy nie będą idealni- najwyższa pora się z tym pogodzić. Każdy człowiek ma swoje wady, ale najlepsze co możesz zrobić, to odnieść je do samej siebie i potraktować jak ważną lekcję. Jeżeli ciągle rozmyślasz o czyichś decyzjach, a także oceniasz wygląd i zachowanie innych osób, prawdopodobnie masz problem z akceptacją własnego ja. Jak przerwać zamknięte koło pełne nienawiści?

Zacznij od akceptacji- na początku postaraj się zrozumieć otaczający Cię świat na tyle, na ile to możliwe. Zanim osądzisz czyjeś zachowanie, zastanów się, czy dokładnie znasz sytuację. Nie musisz przyjaźnić się ze wszystkimi. Jeżeli błędy Twojej przyjaciółki czy znajomej z pracy po raz kolejny doprowadzają Cię do szału, być może krótka przerwa zrobi Wam dobrze? Pamiętaj, że każdy człowiek kieruje się zupełnie innymi zasadami, a znalezienie "drugiej połówki", z którą od razu się dogadasz, zazwyczaj bywa trudne. Po drugie- zaakceptuj samą siebie i dąż do doskonałości w tych dziedzinach, na które masz wpływ. Nieustanne doskonalenie własnych cech sprawi, że zaczniesz zwracać większą uwagę na swoje niedociągnięcia i odwrócisz wzrok od spraw innych ludzi.

Zastanów się, czy sama lubisz słuchać krytyki na swój temat? Jak często jest ona zgodna z prawdą? Pewnie zdarzyło Ci się usłyszeć kilka niesprawiedliwych i  niemiłych słów na swój temat. Jak się wtedy czułaś? Żadna z nas nie lubi być oceniana. Zazwyczaj stronimy od osób, które zbytnio wtrącają się w nasze życie. Dlatego, jeśli chcesz, aby ludzie Cię lubili, najlepsze co możesz zrobić, to skupić się na sobie. Zobaczysz, że wyjdzie Ci to na dobre!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 28.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×