Efektywny dzień – jak go zaplanować? Porady dla zabieganych

Zobacz, co zrobić, żeby każda chwila była dobrze wykorzystana

Organizacja czasu.jpg

W dzisiejszych czasach kobiety mają wiele obowiązków. Chcą przy tym pozostać aktywne, nie rezygnując z dbania o siebie i o własne potrzeby. Przekonajmy się, jak sprostać wymogom dnia codziennego, pozostając przy tym piękną, spełnioną i co najważniejsze, zdrową!

Obecne tempo życia wymaga od nas doskonałej organizacji każdego dnia. Połączenie pracy z obowiązkami domowymi, znalezienie czasu na realizację własnych pasji, zadbanie o wygląd, spotkania z bliskimi oraz troskę o zdrowie, to nie lada wyzwanie. Niestety większość z nas ma trudności z odpowiednim rozplanowaniem sobie poszczególnych aktywności, przez co odnosi wrażenie, że nieustanne brakuje nam czasu. Jak w natłoku codziennych zadań odnaleźć równowagę i poczucie kontroli? Podpowiadamy, co zrobić, by nasz dzień był możliwie najbardziej efektywny.

Efektywny dzień – porady dla zabieganych


1. Przede wszystkim – planuj!

Naucz się tworzyć listy zadań, które masz do zrobienia. Możesz spisywać wszystko tradycyjnie  na kartce lub korzystać z bardziej nowoczesnych metod – specjalnych aplikacji na smartfonie, tablecie lub komputerze. Aktywności, które zrealizujesz – skreślaj. Tak stworzony plan uporządkuje twoje działania, da poczucie bezpieczeństwa i kontroli. 

Wskazówka

Ustal termin, w którym będziesz rozpisywać plan na cały tydzień – dzień po dniu. Zaparz herbatę, włącz ulubioną muzykę i zaplanuj swoje zadania  – od razu osiągniesz poczucie kontroli nad swoimi obowiązkami! 


2. Ustalaj priorytety

Jeśli spiszesz już listę swoich zadań do wykonania danego dnia, uporządkuj je według ważności. Dzięki temu będziesz mieć jasność, które z nich są absolutną koniecznością, a które mogą zostać przełożone na późniejszym termin. Pamiętaj też, że w ciągu dnia zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego – załóż sobie zatem margines czasu w postaci jednej godziny na dodatkowe, pilne rzeczy.  

3. Wspieraj swój organizm

Aby móc pracować na najwyższych obrotach, nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki witamin, minerałów i składników odżywczych. Tymczasem, najtrudniej pamiętać o swoim zdrowiu właśnie  wtedy, kiedy... mamy tak wiele na głowie. Znajdź sposób i na ten problem! Najlepszym rozwiązaniem są produkty kompleksowe, takie jak np. nowość Möller’s TOTAL. Odpowiednia kompozycja kwasów omega-3 oraz witamin i minerałów, zapewnia pełne wsparcie naszego organizmu. Dodatkowo posiada innowacyjną formułę – 2 preparaty w jednym blistrze, przez co stosowanie jest niezwykle wygodne. Wystarczy pamiętać o nim raz dziennie!

Zobacz też: Genialny trik na składanie skarpetek, koniec z marnowaniem czasu! 


4. Utrzymuj porządek

Żyjąc w bałaganie niełatwo jest być efektywnym. Warto więc uprzątnąć miejsca, w których przebywamy najczęściej. Oprócz tego, że nie stracimy cennego czasu na szukanie potrzebnych nam rzeczy, wprowadzimy porządek także do swojego umysłu.

Źródło: mat.prasowe

Foto: Thinkstock 


Dodał(a): Dominika Czech , Środa 04.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×