Hygge to już przeszłość, teraz czas na Lagom! Czym jest?

Lagom to szwedzki następca duńskiej myśli "hygge". Jak być szczęśliwym według szwedzkiej filozofii?

lagom.jpg

Jeszcze niedawno cały świat mówił o Hygge, czyli duńskiej sztuce bycia szczęśliwym. Teraz nadchodzi zupełnie nowy trend- tym razem ze Szwecji. Lagom ma szansę stać się jeszcze bardziej popularny, ponieważ jego siła tkwi w prostocie. Główną ideą Lagom jest odnajdywanie szczęścia w tym, co już mamy. Samo słowo "lagom" oznacza "w sam raz". W skrócie, bycie szczęśliwym według Lagom to inaczej branie ze świata tylko tego, czego potrzebujesz. Oto główne założenia trendu:

Świadome rozporządzanie pieniędzmi

Zacznij prowadzić notes, w którym będziesz spisywała wszystkie swoje wydatki. Staraj się płacić częściej gotówką niż kartą i pilnuj, aby przyjaciele zwracali zaciągnięte u Ciebie pożyczki. Dobrze zaplanowane finanse sprawią, że pod koniec każdego miesiąca będziesz mogła pozwolić sobie na małą niespodziankę. Staraj się wydawać pieniądze na rzeczy, które dają Ci wspomnienia, nie zaś na kolejne zbędne przedmioty.

Akceptacja

Chodzi o to, aby zaakceptować swoje życie- takim, jakie jest. Pogodzenie się z losem dotyczy zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Warto pamiętać, że praca to tylko praca- nie pozwól, aby zdominowała całe Twoje życie. Ciesz się małymi, przyjemnymi chwilami, takimi jak poranna kawa z mężem. 

Życie w zgodzie z naturą

Dbaj o świat, który Cię otacza. Staraj się doceniać środowisko i pozytywnie na nie wpływać. Mimo że nie zawsze masz na to czas, spaceruj i obserwuj naturę. Potrafi być naprawdę piękna! Samo patrzenie na rozkwitający wiosną świat da Ci siłę! Ucz innych szacunku do środowiska.

Docenianie codzienności 

Cały czas narzekasz na to, jak wygląda Twoje życie? Jeżeli nie możesz zmienić pewnych spraw, najlepszym rozwiązaniem będzie pogodzenie się z nimi. Twoja codzienność nie musi być perfekcyjna. To właśnie małe potknięcia sprawiają, że jest wyjątkowa i tylko Twoja. Masz naprawdę dużo! 

 Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 05.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×