Jak osłodzić dorosłe życie? 4 sposoby!

Sądzisz, że w dorosłym życiu nie ma czasu na przyjemności? To nieprawda!

bankimydlane.jpg

Z pewnością pamiętasz ten moment, kiedy nie mogłaś doczekać się kolejnych urodzin! W końcu dorosłe życie wydawało się wtedy takie cudowne...  Prawie każdy z nas jako dziecko myśli, że dorosłość to czas, w którym zrealizujemy wszystkie swoje marzenia, a rodzice w końcu przestaną nas "blokować" i komentować nasze decyzje. Tymczasem kiedy stajemy się dojrzali, życie zaczyna przygniatać nas ogromem odpowiedzialności, zadań i problemów, którym ciężko sprostać. Co zrobić, aby dziecięca wizja szczęścia choć trochę się sprawdziła? Oto 5 trików!

NIE REZYGNUJ ZE SZKOLNYCH PRZYJAŹNI

Jeżeli do tej pory utrzymujesz kontakt z przyjaciółmi z liceum, jesteś prawdziwą szczęściarą! To właśnie oni znali Cię najlepiej, gdy byłaś nastolatką. Doskonale wiedzą, co Cię uszczęśliwi. Szkolni przyjaciele to świetni kompani w dorosłym życiu- z nimi możesz robić to, co lubiłaś najbardziej.

Dbaj o siebie

Wiemy, że masz bardzo dużo obowiązków, warto jednak znaleźć, chociaż 15 minut dziennie dla siebie. Niech będzie to tylko Twój czas- poświęć go na przeczytanie kilku stron ulubionej książki czy nałożenie owocowej maseczki. Jako nastolatka miałaś bardzo dużo takich chwil- pamiętasz?

Dobrze zacznij dzień

Rano pozwól sobie na zrobienie, choć jednej rzeczy, którą lubisz. Niech będzie to wypicie ulubionej kawy czy szybki spacer z psem. Staraj się znaleźć choć kilka sekund na to, aby zachwycić się pięknym wschodem słońca. Zwróć uwagę na otaczające Cię szczegóły i... nie stresuj się niepotrzebnie. Pamiętaj, że nie musisz być idealnym pracownikiem, mamą, żoną, kochanką i gospodynią. Nic się nie wydarzy, jeśli ten jeden raz spóźnisz się do pracy.

POLUB TEN MOMENT

Wbrew pozorom dorosłe życie ma bardzo wiele zalet. To prawda, że nie jesteś niepotrzebnie ograniczana. Oczywiście ponosisz konsekwencje wszystkich swoich decyzji, ale czy zdobywanie życiowego doświadczenia nie jest piękne i wartościowe? Pamiętaj, że każdy moment w życiu ma swoje wady i zalety. Staraj się patrzeć na dobre strony! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 18.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×