Jak w pełni cieszyć się urlopem?

Aby w pełni cieszyć się z wakacji, trzeba zostawić gdzieś w tyle myśli o pracy, obowiązkach, dotychczasowych problemach czy smutkach. Jednak nie jest to takie proste. Oto kilka rad na to, by móc korzystać z wakacji w stu procentach!

urlop.jpg

1. Wyłącz telefon

Kiedy jesteś na urlopie, powinnaś być na nim nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, w stu procentach. Dlatego, by niepotrzebnie nie denerwować się sprawami zawodowymi, dobrze jest wyłączyć telefon służbowy, a nawet wyciszyć prywatny. Wszelkie SMS-y, maile nie pozwolą Ci się wyciszyć i zrelaksować.

Warto zobaczyć: 7 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w te wakacje2. „Naładuj się” energią

Urlop jest idealną okazją, by solidnie ją naładować. Zmiana otoczenia, klimatu, odstresowany umysł, aktywność na świeżym powietrzu, także dystans do rzeczywistości, humor i serdeczność są dobrymi źródłami energii. Dlatego warto wybrać się na wycieczkę do lasu, za miasto, z dala od zgiełku i tłumu ludzi. Jeśli jesteś nad morzem, wybierz się na wieczorny,  samotny spacer plażą - warto codziennie, choć przez krótki czas, pobyć w kontakcie tylko ze sobą.3. Uprawiaj sport

Wolny czas sprzyja zdrowemu trybowi życia. Masz wtedy chwilę, by zająć się sobą i zadbać o aktywność fizyczną. Wykorzystaj ładną pogodę i uprawiaj sporty na dworze - pomyśl o wycieczkach rowerowych,  jeździe na rolkach, długich spacerach- zobaczysz, jak pozytywny wpływ będzie to miało na Twoje zdrowie i samopoczucie.4. Pij wodę i korzystaj z promieni słonecznych

Wypijaj dużą szklankę wody rano, najlepiej jeszcze przed śniadaniem – zadziała to orzeźwiająco i pobudzi Cię do działania, przyspieszy metabolizm, co pomoże osiągnąć wakacyjną sylwetkę. Szklanka wody przed obiadem sprawi, że nie będziesz się czuć przejedzona.
Warto także przebywać częściej na dworze i korzystać z pozytywnego wpływu promieni słonecznych, dzięki którym wydzieli się witamina D, mnóstwo energii i endorfin.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 27.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
jeszcze fajnie poznać jakąś miłą laskę i z nią na tych rowerach śmigać za dnia a w nocy wiadomo :)
Dodano: 2016-07-28 13:07:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
tak zrobilismy. Kupiliśmy rowery indiana w media expert 3 na raz zeby cała rodzina miała. Pojechaliśy na mazury. Telefony wyłączaliśmy, albo braliśmy tylko jeden na wszelki wypadek i tylko my sport i natura.
Dodano: 2016-07-27 13:32:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×