Jesteś introwertykiem? Naucz się przebywać wśród ludzi!

Unikasz towarzystwa na co dzień, wolisz spędzać czas sama, bo masz wrażenie, że inni wysysają z Ciebie energię? Nie musi tak być! Oto kilka pomysłów, dzięki którym zaczniesz czuć się komfortowo wśród ludzi.

introwertyk.jpg

Znajdź odpowiednich ludzi

Poszukaj ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do Twoich. Dzielenie się swoją pasją zdecydowanie ułatwia kontakt, jest to potrzebne przynajmniej na początku znajomości.
Jeśli zaangażujesz się w nie, kto wie, może znajdziesz nowe zainteresowania, poznasz znajomych lub całą grupę i zawiążesz przyjaźnie na długo.

Warto zobaczyć: Kto nie nadaje się na przyjaciółkę?


Uśmiechaj się

Jest to czynnik, który przyciąga ludzi. Jeśli inni będą widzieć w Tobie pogodną osobę, z poczuciem humoru i dystansem do siebie, z pewnością będą chcieli spędzać z Tobą czas!

Wysłuchuj innych

Introwertycy są świetnymi słuchaczami, wykorzystaj tę cechę! Jeśli pozwolisz ludziom opowiadać o tym, co jest dla nich ważne, zadasz kilka pytań, a końca rozmowy nie będzie widać! Będziesz doceniona jako idealny słuchacz!

Rzuć sobie wyzwanie

Raz na jakiś czas zrób coś, co wykracza poza Twoją strefę komfortu. Zdecyduj się na pójście na spotkania większych grup ludzi, w ten sposób stopniowo zaczniesz się przełamywać!
Już sama decyzja o pójściu to duży sukces, a jeśli już tam się znajdziesz, to kolejny!

Popracuj nad mową ciała

Mowa ciała jest niezwykle ważna. Wszelkie ruchy, gestykulacje, mimika wiele o nas mówią. Dlatego, jeśli będziesz rozmawiać z założonymi rękami i unikać kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nikt nie będzie chciał więcej z Tobą rozmawiać… Nie chowaj się, podchodź  do ludzi, przywitaj się, wyprostuj sylwetkę, rozłóż ramiona i patrz w oczy lub na twarz człowieka, z którym dyskutujesz. Od razu lepiej!

Fot. Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 23.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×