Macie "ciche dni"? Zobacz, dlaczego to dużo gorsze niż awantury!

Dlaczego cisza szkodzi Waszej relacji?

ciszawzwiazku.jpg

Jesteś zła na swojego partnera i postanowiłaś się "obrazić"? Nie tędy droga! Milczenie pełne złości jest dla Twojego związku bardzo toksyczne. Mimo że wydaje Ci się, że wielogodzinne milczenie to najlepsza "kara", która da partnerowi nauczkę na przyszłość, to tak naprawdę najszybsza droga do zaburzenia bliskości między Wami... a przecież nie o to chodzi, prawda?

Skąd biorą się "ciche dni"? Bardzo często taki wzór zachowania znamy z dzieciństwa... Jeżeli Waszym rodzicom zdarzało się nie odzywać do Was za karę, doskonale wiecie, jakie to bolesne. Człowiek, któremu oferujemy wrogą ciszę, staje się całkowicie bezbronny- nawet najgorsza kłótnia jest przecież lepsza niż obojętność. Pamiętaj, że nawet negatywne emocje są oznaką głębokiego uczucia. Ich brak sprawia, że partner zaczyna się zastanawiać, czy jeszcze Ci na nim zależy. Nieodzywanie się do siebie to ulubiona praktyka małych dzieci.

Warto pamiętać, że toksyczna cisza to nic innego jak przemoc w bardzo wyrafinowanej postaci. Kiedy jeden z małżonków uparcie dąży do pogodzenia się, a drugi unika rozmowy, tak naprawdę nigdy nie dojdą do porozumienia. Cisza, którą wybierasz nie sprawi, że konflikt między Wami zostanie wyjaśniony, a Ty poczujesz się lepiej. Po upływie pewnego czasu po prostu wrócicie do dawnej relacji, jednak problem, który Was poróżnił, pozostanie nierozwiązany. Negatywne emocje będą narastać aż spowodują kolejną kłótnie. Jeżeli jesteś naprawdę zła na partnera, wykrzycz mu to. Porozmawiajcie głośno i wyraźnie o tym, co leży Wam na sercu. Bez takiego oczyszczenia powrót do dawnych stosunków będzie niemożliwy.

Jeżeli po szczerej rozmowie nadal będziesz czuła, że potrzebujesz ciszy, dajcie sobie trochę czasu na dojście do siebie. Niech będzie to wartościowy moment, który przyniesie konstruktywne wnioski, a nie wyrafinowana "kara".

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 28.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×