Nie martw się tym, co myślą o Tobie inni!

Bardzo często nasze postępowanie rozpatrujemy w kategoriach „co inni powiedzą/ pomyślą”- niepotrzebnie. Warto oczywiście wysłuchać opinii innych, ale nie można brać ich zbytnio do siebie i się przejmować! Trzeba nauczyć się niezależności, pewności siebie i po prostu sobie zaufać. Jak to zrobić? Oto nasze wskazówki!

co myślą inni.jpg

Bądź odporna na opinię innych

Musisz być gotowana na to, co inni  o Tobie pomyślą. Jeśli gdzieś z tyłu głowy ciągle będzie towarzyszyła Ci ta obawa, to tak naprawdę nigdy nie poczujesz się swobodnie, w żadnej sytuacji. Nie możesz zadręczać się tym, czy w oczach innych wypadłaś dobrze, zgodnie z ich oczekiwaniami.
Przecież nie o to chodzi, żebyś na imprezie, w klubie, na spotkaniu z przyjaciółmi czuła się spięta i skrępowana.

Zobacz także: Wrażliwość czy tupet- co się bardziej przydaje w życiu?

Nie wizualizuj sobie myśli innych

Nie skupiaj się na tym, co ktoś sobie myśli na Twój temat- skoncentruj się raczej na czymś innym, np. na rozmowie ze znajomym. Kiedy przeniesiesz swoją uwagę na coś ciekawego, automatycznie zapomnisz o tym, co ktoś może o Tobie sądzić i że może w tym momencie Cię oceniać.

Ostrożnie z wyobraźnią

Uważaj na to, co podsuwa Ci Twoja wyobraźnia- jeśli wydaje Ci się, że powinnaś postąpić tak, nie inaczej, bo w ten właśnie sposób spełnisz czyjeś oczekiwania, to jesteś w błędzie. Nie zastanawiaj się godzinami przed spotkaniem, jak się zachować, by zadowolić znajomych, by się im przypodobać. Wyłącz wyobraźnię, wyłącz myślenie. Poza tym, wbrew pozorom, wcale tak dużo osób nie skupia na Tobie uwagi i nie postrzega negatywnie, jak to Ty sobie wyobrażasz.
Fot: Thinkstock


Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 26.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Galicka O.
Wszystkim nigdy się nie dogodzi. Ja po dwumiesięcznej kuracji iqface pozbyłam się wszelskich zanieczyszczeń i wyprysków z twarzy, gładziutka była i nawet mi się koloryt cery ujednolicił a i tak znalazła się koleżanka która zawyrokowała że co z tego, skoro i tak mam za dużo piegów. Śmieszne!
Dodano: 2016-06-26 21:34:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×