Nie możesz wziąć urlopu? Zobacz, jak przetrwać wakacje w pracy!

Czy w okresie wakacyjnym wydajna praca jest w ogóle możliwa? Wystarczy, że nauczysz się kilku rytuałów...

wakacjewpracy.jpg

Nie ma nic gorszego, niż siedzenie w pracy wtedy, kiedy wszyscy znajomi wyjeżdżają na wakacje. Jak przetrwać ten czas i nie zwariować? Jest kilka sposobów, dzięki którym poczujesz lato, a Twoja praca będzie przynosiła efekty. Wystarczy, że wprowadzisz je w życie!

Aktywny czas po pracy

Mimo że masz mało chwil, które możesz wykorzystać tak, jak chcesz, staraj się czerpać z nich jak najwięcej. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jedyne, na co masz ochotę po powrocie do domu, to leżenie na kanapie, może czas zmienić przyzwyczajenia? Wystarczy, że kilka razy zmusisz się do wyjścia na spacer czy rower, a po kilku dniach zaobserwujesz poprawę samopoczucia. Wakacje w mieście wcale nie muszą być złe!

"Umilacze"

Wykorzystaj piękną pogodę i to, co przynosi nam lato. Kto powiedział, że nie możesz zabrać do pracy swoich ulubionych owoców? Staraj się sprawiać sobie jak najwięcej małych przyjemności, a czas spędzony w biurze minie dużo szybciej. 

Dobry początek

Ogromny wpływ na to, jak czujesz się przez cały dzień, ma sposób, w jaki go zaczynasz. Staraj się wstawać nieco wcześniej, aby mieć dodatkowy czas na przygotowanie swojego ulubionego posiłku czy po prostu zrobienie czegoś dla siebie. Wydłużenie dnia spowoduje, że nie będziesz miała wrażenia, że cały wolny czas poświęcasz wyłącznie na pracę.

Produktywne weekendy 

Kiedy nadchodzi upragniony weekend, postaraj się nie przemęczać. Dwa dni to wystarczająco dużo, aby zrobić sobie krótką wycieczkę za miasto. Zmiana środowiska sprawi, że nabierzesz sił na kolejne wyzwania. 

META

Mimo że w tej chwili nie możesz wyjechać na wakacje, koniecznie je zaplanuj. Nawet jeśli możesz wziąć urlop dopiero za kilka miesięcy, dążenie do wyznaczonego celu sprawi, że praca stanie się przyjemniejsza. Pomyśl też o tym, że w czasie kiedy uda Ci się wyjechać na wakacje, to inni będą musieli pracować. :)

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 22.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×