O czym warto pamiętać kupując pierwszy samochód?

Zastanawiasz się nad zakupem auta? Sprawdź, o czym pomyśleć przed dokonaniem decyzji!

ThinkstockPhotos-470059041.jpg

Kupowanie pierwszego samochodu może być stresujące - niby jeździłaś innymi autami, ale własne to już inna bajka. Samo kupno własnego auta to trochę taki przełomowy dzień, w końcu nie codziennie wydaje się całe swoje oszczędności. Nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!


Po pierwsze: Określ budżet nie do przekroczenia. Zostaw sobie trochę oszczędności na ewentualne wymiany oleju, wycieraczek czy nagłych problemów z samochodem. Pamiętaj też że jeśli używasz go codziennie, prawdopodobnie będziesz potrzebowała pieniędzy na tankowanie pełnego baku raz czy dwa w miesiącu.


Po drugie: Sprawdź wszystkie możliwe opcje: komisów w Twojej okolicy jest z pewnością wiele, zatem zacznij od oferty internetowej, poszperaj na forach internetowych i dowiedz się na co uważać w wybranym przez Ciebie modelu. I o co pytać sprzedawcę czy byłego właściciela.


Po trzecie: Jeśli brakuje mężczyzny obok, spróbuj zabrać ze sobą dobrze zorientowaną koleżankę. Jej też brakuje? Nie szkodzi - każdy samochód możesz zabrać na jazdę próbną oraz przegląd do wybranego przez siebie warsztatu. Zwróć uwagę na te blisko komisu czy domu właściciela, być może mechanik jest „dobrym znajomym” i nie powie Ci całej prawdy na temat auta.

Polecamy: Poznaj go po kierownicy 


Po czwarte: Nie ubolewaj, że chciałaś czerwone auto a jest tylko czarne, czy odwrotnie. To naprawdę ma znikome znaczenie w posiadaniu auta.


Po piąte: Jeśli wsiadłaś za kierownicę, zwróć uwagę na to, czy nie ma problemu z wrzucaniem biegów, czy „ściąga” auto na którąś ze stron przy prędkości powyżej 60 km/h i jak dawno temu był ostatni przegląd.


Po szóste: Zdecydowałaś się na konkretny model? Zawsze możesz spróbować negocjować cenę, ze względu na zauważone drobne usterki czy obdrapania.

Zobacz też: Samochód dla singla! 


I nareszcie: pożegnaj autobusy, zbyt drogie taksówki czy ubera. Ciesz się wolnością! Szerokiej drogi!


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 01.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar