Rozmiar kłamstwa - czy ma znaczenie?

Czy jeśli na co dzień kłamiemy w "błahych" sprawach, jesteśmy też w stanie posunąć się do prawdziwego oszustwa?

klamstwarozmiar.jpg

Twój partner cały czas okłamuje Cię w drobnych sprawach, które nie mają dla Waszego związku żadnego znaczenia? Nie panikuj! To wcale nie oznacza, że nie możesz na niego liczyć i że jest oszustem. Dlaczego w takim razie decyduje się na małe kłamstewka? 

Być może sama przyzwyczaiłaś partnera do takiego zachowania. Jeżeli na każdym kroku oczekujesz potwierdzenia swoich zalet, mężczyzna nie chce się z Tobą kłócić. Pomyśl, co by było, gdyby na Twoje pytanie "Czy wyglądam grubo?", odpowiedział twierdząco. Kiedy opinia partnera nie jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami, po prostu stara się on unikać szczerej odpowiedzi. Mężczyźni nie przywiązują tak wielkiej wagi do drobnych spraw i nie potrzebują dodatkowych emocji w związku. Drobne kłamstwa pozwalają im uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

Rozmijanie się z prawdą może być wywołane również... miłością do Ciebie. Partner wie, że masz akurat bardzo dużo zmartwień, dlatego gdy pytasz, jak minął mu dzień, nie chce zanudzać Cię swoimi problemami. Wbrew pozorom mężczyźni również są bardzo emocjonalni, jednak nie mają aż tak wielkiej potrzeby zwierzania się... nawet drugiej połówce. Pamiętaj również, że każdy człowiek potrzebuje chwili dla siebie i nie oczekuj od ukochanego, że będzie poświęcał Ci każdą wolną minutę... Zanim zapytasz, czemu po raz kolejny nie odebrał telefonu, zastanów się, jak często to Ty nie masz ochoty na rozmowę. Daj swojemu mężczyźnie trochę przestrzeni, dzięki temu staniecie się prawdziwymi przyjaciółmi.

Zanim urządzisz aferę po odkryciu kolejnego "oszustwa", jakiego dopuścił się Twój ukochany, zastanów się także, czy nie zrobił tego po to, aby Cię chronić. Nie o wszystkim musisz przecież wiedzieć. Jeżeli czujesz się kochana, skup się na zaletach swojego związku.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 28.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×