Sposoby na przypływ weny

Zdarza Ci się, że masz do wykonania ważny projekt, a brak Ci natchnienia? Czeka Cię ważny egzamin, nie masz pomysłu na obiad, a w głowie pustka? To zdarza się każdemu. Poznaj sposoby na przypływ weny twórczej.

wena.jpg
Propozycja nr 1.

Idź na spacer, poruszaj się, wyjdź na dwór- dotlenisz się. Ruch przyśpiesza krążenie, będziesz miała więcej energii oraz jaśniejszy umysł… Na pewno poczujesz się naładowana pomysłami, będziesz zmotywowana, a mózg będzie chętniej z Tobą współpracował.
Poza tym, na spacerze masz czas na spokojne przemyślenie i analizę wszystkiego, nabierasz dystansu, 
a natchnienie samo przychodzi.

Propozycja nr 2.

Zbierz myśli w kąpieli. Nic tak nie odpręża, jak pluskanie się w bąbelkach, relaks w ciepłej wodzie.
W takim miejscu nic nie odwraca Twojej uwagi, jesteś rozluźniona, nic niepotrzebnie nie zaprząta Twoich myśli. Na spokojnie możesz przemyśleć każdy etap tego, nad czym pracujesz.

Propozycja nr 3.

Wyznacz sobie cel. Bardzo mobilizujące będzie, jeśli za wykonanie swojego zadania ustalisz sobie nagrodę. Przysiądziesz do obowiązku od razu, wiedząc, że na koniec czeka na Ciebie coś miłego.


Propozycja nr 4.

Napisz wstęp. Jeśli piszesz jakąś pracę, projekt, wystarczy nawet pierwsze zdanie. Najtrudniej jest zawsze zacząć.  Kiedy będziesz już początek, z resztą pójdzie o wiele łatwiej. To jak z budową domu- rozpoczynasz od fundamentu- reszta przychodzi później.

Propozycja nr 5.

Podziel sobie pracę. Nigdy nie bierz na barki wszystkiego naraz. Zrób rozpiskę, co i kiedy napiszesz, zrobisz. Taka organizacja bardzo pomoże, nie obciążysz też swojego mózgu, a wena będzie przypływać stopniowo. Z pewnością nie poczujesz zastoju.

Propozycja nr 6.

Wpraw się w odpowiedni nastrój. Włącz ulubioną muzykę, otocz pięknymi kwiatami. Poczytaj książki, pamiętniki. Takie klasyczne działania mają ogromny wpływ na kreatywność. Nim się spostrzeżesz, wpadnie Ci do głowy mnóstwo nowych pomysłów. 

Propozycja nr 7.

Zapisuj swoje inspiracje. Niezależnie od chwili, miejsca- zapisuj swoje myśli, wrażenia, uczucia, wszystko, co Cię zaciekawiło. Taki zbiór swoich zapisków bardzo przyda Ci się podczas tworzenia.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 27.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×