Te rzeczy możesz sobie uprościć!

Choć na co dzień tego nie zauważasz, prawda jest taka, że każda z nas otacza się ogromną ilością niepotrzebnych rzeczy. Wszystko to nas przytłacza, a zaczyna brakować pewnej prostoty.

te reczy mozesz uproscic.jpg

Mało rzeczy wokół Ciebie

Brak zbędnych rzeczy stwarza dodatkową przestrzeń dla uczuć i myśli, wtedy to również działasz bardziej twórczo, masz więcej inspiracji. Otaczaj się małą ilością rzeczy, a na pewno poczujesz inną energię. Warto usunąć nieużywane już rzeczy, których zadaniem stało się jedynie zbieranie kurzu.

Przejrzyj swoją garderobę

Dużo rzeczy w szafie nie jest do końca dobrym rozwiązaniem- powoduje poranne problemy
z wyborem stroju, jednak koniec końców okazuje się, że i tak połowa rzeczy leży nieużywana,
a tylko zajmuje miejsce. Rozwiązanie- zminimalizuj swoją garderobę. Przejrzyj jej zawartość 
i zostaw tylko te rzeczy, które lubisz i często nosisz. Resztę ubrań, które są za małe czy gorszej jakości, wyrzuć lub oddaj potrzebującym.

Zobacz też: Sposób na skórę idealną


Rób listę zakupów

Dzięki liście, którą stworzysz przed wyjściem do sklepu, zaoszczędzisz nie tylko na czasie, ale również i na portfelu. Nie kupisz bez sensu i na zapas rzeczy zbędnych i nauczysz się dysponować konkretną kwotą. Tak niewiele, a ile pożytku!

Mniej, znaczy więcej
Wiele z nas ma tendencję do gromadzenia i magazynowania przeróżnych rzeczy. Lepszym rozwiązaniem jednak jest zakupienie mniejszej ilości czegokolwiek, ale za to lepszej jakości. Dowiaduj się, pytaj, konsultuj- naprawdę warto. Tę samą zasadę przyjmij dla wszystkiego, co masz. Dzięki temu będziesz lepiej zorganizowana, niej wydasz, a lepsze rzeczy będą służyły Ci na dłużej.

Fot: Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 10.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar