Zasady savoir vivre’u dla towarzyszki wesela

Dostałaś zaproszenie od znajomego na wesele? Oto zasady, których powinnaś się trzymać!

ThinkstockPhotos-517173175.jpg

Zawsze tak jest, gdy zbliża się sezon weselny. Nie dość, że czuć presję otoczenia i wręcz wiszące pytania w powietrzu (w stylu: “A kiedy Twoje wesele młoda damo?”), to jeszcze nagle okazuje się, że wszyscy Twoi znajomi (i znajomi Twoich znajomych) postanowili się skrzyknąć i w jednym sezonie wziąć ślub jak jeden mąż. Dostałaś zaproszenie od kolegi czy znajomego? A może masz stałego partnera, którego zawsze zabierasz na tego typu spędy? Zobacz, o czym warto pamiętać!


POSZUKAJ LUDZI W PODOBNEJ SYTUACJI CO TY

Jeśli to Twoja rodzina - od razu będziesz wiedziała gdzie szukać. I dobrze radzimy, udaj się w tamto miejsce, zamiast utknąć przy stole ze starszymi osobami by odpowiadać na niezręczne pytania. Jak natomiast dostrzec takie osobniki na weselu znajomego? Będą tam gdzie ty, z dala od tłumów, sącząc drinki na uboczu i przyglądając się reszcie. Przyjmuj też zaproszenia od innych bawiących się młodych ludzi - zawsze to dobry moment, by poznać kogoś nowego.

Zobacz też: Jak się uczesać na wesele? 


PIJ DRINKA NA GODZINĘ MAKSYMALNIE

Oczywiście tylko wtedy, gdy nie chcesz się upić. W przeciwnym razie możesz stawać do kolejek rozlewanych co kilkanaście minut w każdym kącie sali.


WYBIERZ SOBIE RODZAJ ALKOHOLU NA WIECZÓR

Nie mieszaj, to nie skończy się dobrze. Ani dla ciebie, ani dla twojego partnera, który raczej nie przyszedł tutaj po, to by po 2 godzinach wynosić cię z przyjęcia. Najlepiej wypatrz sobie jednego drinka na wieczór i ten sam zamawiaj w barze. Barmani zazwyczaj mają dobrą pamięć do ludzi, zatem nie będziesz też musiała się zastanawiać za każdym razem.

Polecamy: Jak wygląda przyjęcie weselne za miliard dolarów? 


NIE MA NIC ZŁEGO W BYCIU NON STOP NA PARKIECIE

Ani byciu tam pierwszym. Wręcz przeciwnie - zdobędziesz dozgonną przyjaźń Państwa Młodych, szczególnie gdy na parkiet nie zbiera się nikt. A jak zaszalejesz, twój entuzjazm przyciągnie kolejne osoby. W końcu to wieczór zabawy!


STARAJ SIĘ NAWIĄZAĆ KONTAKTY PRZY TWOIM STOLE

Rozmawiaj z nimi, używaj grzecznościowych form, a będziesz miała przyjemny wieczór. Jeśli nie zrobisz tego w przeciągu półtorej godziny od wejścia na salę, będziesz traktowana jak obca przy stole, czego z pewnością nie chcesz. 


UNIKAJ ZABAW NA OCZEPINACH

Chyba, że bardzo lubisz brać w nich udział i twoja sukienka pozwala ci na stanie na głowie przez 15 sekund (takie zabawy też się zdarzają). Niestety rzeczywistość często jest bardzo brutalna i zgłaszając się na ochotnika, możesz się wygłupić na oczach swojej bądź partnera rodziny. Lepiej unikać zbiorowej atencji, co nie wyklucza oczywiście kibicowania biorącym udział.

Przeczytaj: Ekologiczne wesele, czyli jakie? 


ZNAJDŹ CHWILĘ BY PODEJŚĆ DO PAŃSTWA MŁODYCH

Podziękować im za wieczór, zapytać jak się bawią czy napić się z nimi - w końcu to ich wieczór i z pewnością zrobili wiele, byś dobrze się na nim bawiła. Miło jest, gdy pochwalisz ich pracę, co wpłynie z pewnością na ich humor. Poza tym, tak zwyczajnie wypada.


PO 22 STARAJ SIĘ MIEĆ SWOJEGO PARTNERA POD RĘKĄ

To godzina wszystkich wujków Pani i Pana Młodego, którzy zostawiwszy swoje żony za stołami, postanowili umilić sobie wieczór mocniejszym alkoholem i młodą kobietą w tańcu. Oczywiście, jeśli chcesz, nie ma problemu, warto poprawić im humor. Jednak gdy nie znasz jego możliwości na parkiecie, radzimy ich unikać.


I pamiętaj, wesele nie musi być wiejską potańcówką. Jeśli podejdziesz do niej pozytywnie, z pewnością będziesz bawić się wyśmienicie i będziesz mogła wspominać je bardzo długo.


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 11.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar