Zobacz, jak ludzie wykorzystują Twoją dobroć (nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy)

Unikaj niebezpiecznych osób w swoim życiu!

iStock-607922530.jpg

Zawstydzająca etykieta

Przez całe życie jesteśmy socjalizowani do tego, aby być uprzejmymi i dobrymi dla otoczenia. Manipulanci często opierają się na tych społecznych zwyczajach. Innymi słowy, uprzejmość przyciąga drapieżników. Każda z nas zna sytuację, w której została poproszona o pomoc przez obcą osobę. Od dziecka kształtujemy w sobie umiejętność zaspokajania potrzeb innych oraz grzecznego słuchania, kiedy ktoś odzywa się do nas w miły sposób. Unikaj osób, które sprawiają, że czujesz się nieswojo. Pamiętaj, że nie jesteś zobowiązana do żadnych rozmów.

Naruszone granice

Miejsca publiczne, często zatłoczone, są idealną sposobnością dla osób chcących wykorzystać Twoją nieśmiałość, życzliwość lub niepewność. Nie pozwól, aby przyjacielski obcy naruszał Twoją przestrzeń osobistą. Nie musisz godzić się na zbyt bliskie siedzenie obok Ciebie lub Twoich dzieci. Nie bój się oceny innych, możesz po prostu zmienić miejsce. Masz do tego prawo.

Stalking

Niektórzy ludzie czują się komfortowo, dzieląc się intymnymi szczegółami życia z osobami, które poznały kilka chwil wcześniej. Inni nieśmiało rozpoczynają rozmowę, ale pilnują określonych granic. Jeśli Ty również lubisz poznawać nowe osoby w przeróżnych sytuacjach życiowych, zachowaj ostrożność. Pamiętaj, że wszystkie treści, które zamieszczasz w Internecie, mogą doprowadzić prześladowcę do Twojego domu lub pracy. Podczas nawiązywania swobodnej rozmowy masz prawo nie udzielać osobistych informacji w tym nazwiska lub dzielnicy, w której mieszkasz.

Czysta sympatia

Pamiętaj, że osoby, które chcą Cię skrzywdzić, nie muszą być niemiłe. Wręcz przeciwnie, bardzo często zdarza się tak, że są nad wyraz uprzejme, towarzyskie i sympatyczne. To praktyka, która powoduje, że ofiary tracą czujność. Ta świadomość pomoże Ci uniknąć osób, które mają zamiar Cię wykorzystać. Pamiętaj także, że wykorzystywanie dobroci może wydarzyć się wszędzie. Na ulicy, w pracy, a nawet w domu wśród rodziny i przyjaciół.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 23.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×