4 czynniki, które Cię dekoncentrują!

Planujesz się na czymś skupić, a niespodziewanie coś wybija Cię z rytmu i odwraca uwagę… Znasz to? Oto kilka czynników, które skutecznie Cię dekoncentrują- spróbuj je wyeliminować!

dekoncentracja.jpg

Facebook

Bardzo skutecznym rozpraszaczem jest Facebook czy inne portale społecznościowe. Niby zajrzysz na chwilę, żeby sprawdzić, czy nie dzieje się nic nowego, czy nie masz wiadomości…Jednak w rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej. Z założenia „krótka chwila” przeradza się w długie godziny, bo oglądasz nowe zdjęcia kumpeli, a to rozpoczniesz z kimś konwersację na czacie. Wtedy już czas minie nie wiadomo kiedy. Nim się spostrzeżesz, minie kilka dobrych godzin.

Nieodpowiednia dieta

To dość oczywiste, ale warto zwrócić na to uwagę. Sposób, w jaki się odżywiasz, bardzo wpływa na Twoją koncentrację. Ważne, żeby dbać o zapas miedzi i witaminy B12, które znajdziesz w orzechach, produktach zbożowych, roślinach strączkowych, mięsie czy rybach.

Kilka rzeczy naraz

Choć może Ci się wydawać, że masz podzielność uwagi, w rzeczywistości może być całkiem inaczej.
Tak naprawdę zawsze któraś w wykonywanych rzeczy będzie na pierwszym miejscu, a reszta na dalszym planie. Dlatego lepiej zmniejszyć liczbę wykonywanych czynności, wtedy zrobisz je szybciej i dokładniej.

Zobacz także: Joga w domu- od czego zacząć?

SMS/MAIL

Usłyszysz sygnał smsa i od razu przerywasz dotychczas robioną pracę. To samo dotyczy poczty mailowej. Naprawdę nic się nie stanie, jeśli nie odpowiesz od razu. Pamiętaj, gdyby to było coś pilnego, na pewno ktoś by zadzwonił. Na spokojnie dokończ to, co miałaś zrobić, a później odpisz.

Fot: Thinkstock


Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 25.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×