5 sygnałów, które świadczą o tym, że Twój szef rujnuje Ci życie

Jesteś już zmęczona swoją dotychczasową pracą i czujesz, że stres Cię przerasta? Być może Twój organizm daje Ci sygnały, że należy jak najszybciej ją zmienić. Zobacz, co świadczy o tym, że powinnaś podjąć decyzję o odejściu.

iStock_85196557_SMALL (1).jpg

Relacje między szefem a pracownikami bywają różne. Czasami układają się dobrze, ale zdarza się również, że negatywnie wpływają na pracownika oraz jego życie prywatne nawet po wyjściu z pracy. Zobacz, co świadczy o tym, że nie powinnaś dłużej się męczyć i zastanowić się, nad podjęciem najważniejszej decyzji w Twoim życiu.

WEEKENDOWY STRES

Mimo, że jest to czas na odpoczynek, ciągle zamęczasz się myślami o pracy? Podczas sobotniego wieczoru spędzanego z przyjaciółmi wybierasz sok, w celach pozostania przy jasnym umyśle, ze względu na pracę, może być pierwszym sygnałem, że należy trochę zwolnić tempo lub pomyśleć o sformułowaniu wypowiedzenia. Jeśli w niedzielę siadasz do biurka na kilka godzin, aby w poniedziałek w pracy zrobić jeszcze więcej, powinnaś zastanowić się, czy naprawdę warto.

NON STOP EMAIL

Jeśli po godzinach pracy i w weekendy jesteś ciągle online na swoim służbowym emailu, z niecierpliwością i stresem sprawdzasz, czy nie przyszła jakaś wiadomość od szefa, powinnaś odpocząć! Nie jest normalną czynnością sprawdzanie wiadomości podczas śniadania, prysznica, stania na czerwonym świetle czy przed pójściem do łóżka. Fakt, że przegapisz e-mail od szefa, który wysłał „po godzinach”, nie powinien wywoływać w Tobie przerażenia.

BRAK PLANÓW

Każdego dnia nie jesteś w stanie zrobić żadnych planów, ponieważ czujesz, że Twój szef w każdym momencie może poprosić Cię o pozostanie w biurze do późnych godzin? Nie ma w zwyczaju informowania Cię o tym z wyprzedzeniem, ale zawsze robi to w ostatniej chwili? Najprawdopodobniej wpadłaś w błędne koło, z którego pomimo tego, że planujesz, nigdy się nie wyrwiesz. Jeśli dotychczas ze strachu przed zwolnieniem zawsze wyrażałaś na to zgodę i anulowałaś swoje wszystkie plany pod wpływem żądań szefa, z każdym dniem będzie coraz trudniej. Uważaj, takie zachowanie może sprawić, że już wkrótce staniesz się pustelnikiem! Nie tylko Ty będziesz cierpiała, ale także Twoi znajomi, a przede wszystkim rodzina.

PRZYZWYCZAJENIA

Zmiana przyzwyczajeń związanych ze snem lub jedzeniem pod wpływem agresywnego szefa to z pewnością jedna z najgroźniejszych rzeczy, którą możesz sobie zrobić w celu zaspokojenia wygórowanych potrzeb Twojego pracodawcy. Jeśli nic nie jesz przez cały dzień lub skradasz się do wyjścia z pokoju, aby wchłonąć kanapkę w kilka minut, ponieważ Twój szef nie lubi, kiedy jesz przy biurku, to sygnał, że nadszedł czas, aby szukać nowej pracy.

AUTOPILOT

Jednym z najbardziej jasnych sygnałów, które powinny dać Ci do myślenia, jest fakt, że praktycznie przez cały czas czujesz,  jakbyś to nie Ty kontrolowała swoje życie. Nie bój się wyłączyć telefonu po godzinach! Masz do tego pełne prawo. Nie pozwól, aby Twój szef zrobił z Ciebie marionetkę i pociągał za wszystkie sznurki Twojego życia. Nie odczuwasz tego fizycznie, ale wciąż słyszysz w swojej głowie głosy o raportach i e-mailach to znaczy, że powoli stajesz się robotem. Nie pozwalaj na to, weź życie w swoje ręce!

Zdjęcie: iStock

ID galerii:549


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 19.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jak ma się dobrego szefa to naprawdę łatwiej się pracuje, nie ma niepotrzebnych spięć, stresów itp. szacunek to podstawa! Po czym poznać czy szef ma klasę, bardzo ciekawy tekst: http://blog.impel.pl/po-czym-poznasz-ze-pracodawca-ma-klase-judyta-kokoszkiewicz-zudit-pl/
Dodano: 2016-10-20 17:53:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
To prawda!!!
Chyba to znam ze słyszenia :)
Ważne są tylko te dni , których jeszcze nie znamy :)
Dodano: 2016-10-19 21:01:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×