6 dziwnych rzeczy, które powodują, że jesteś nerwowa

Niektóre wydają się nieszkodliwe, ale w rzeczywistości szkodzą bardziej, niż się nam wydaje.

iStock-621143676.jpg

Życie jest wystarczająco trudne. Nie musisz pozwalać, aby dodatkowe czynniki zewnętrze je jeszcze bardziej komplikowały. Niestety, nie wszyscy wiedzą, co może być przyczyną nadmiernego stresu i zdenerwowania. Tych rzeczy należy unikać, jeśli planujesz się zrelaksować i uspokoić.

Twoja przytulna... sofa

Możesz pomyśleć, że komfortowa sofa, o której marzysz całymi dniami, przebywając w pracy, zapewni Ci głęboki relaks i ukojenie. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Według najnowszych badań BMC Public Health, siedzący tryb życia i nadmierne wylegiwanie się, zwiększa ryzyko wystąpienia nerwowości i niepokoju.

Zasłonięte okna

Naukowcy z Uniwersytetu Pittsburdzkiego odkryli, że kiedy pacjenci przebywający w szpitalu mieli dostęp do światła dziennego, doświadczali dużo mniej bólu oraz stresu. Zamiast wciąż zasłaniać się przed wpadającymi do domu promieniami słonecznymi, powinnaś się na nie dosłownie wystawiać!

Poziom nawilżenia ciała

Badania Journal of Nutrition dowiodły, że nawet najdelikatniejsze odwodnienie może mieć ogromny wpływ na Twój nastrój. Woda, którą dostarczysz swojemu organizmowi to najlepszy sposób na dobre samopoczucie!

Bałagan w szafie

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego istnieje związek między bałaganem w szafie a wysokim poziomem kortyzolu, czyli hormonu stresu. Dodatkowo, kobiety, które w swoich domach mają dużo przedmiotów, na stres narażone są jeszcze bardziej niż te, które wolą minimalistyczny wystrój.

Niezdrowe jedzenie

Porzuć chipsy. To, co umieszczasz w ciele, jest bezpośrednio skorelowane z tym, jak się czujesz. Zdrowa żywność o wysokiej zawartości witamin i minerałów, pomoże złagodzić stres, podczas gdy to właśnie niezdrowe i tłuste produkty go wywołują.

Lustra

Badacze z Instytutu Psychiatrii w Londynie przeprowadzili eksperyment na pięćdziesięciu osobach i udowodnili, że częste przeglądanie się w lustrze wywołuje stres. Nie musisz rezygnować z lustra w łazience, przedpokoju lub garderobie, ale wszystkie pozostałe lustra wiszące dla ozdoby, powinny zniknąć z Twojego mieszkania. 

Zdjęcie: iStock

Źródło: womansday


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 12.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Zrobienie porządków bardzo pomaga. Przynajmniej mi przywraca poczucie kontroli nad życiem i swobody. I tabletki ziołowe destresan max też pomagają.
Dodano: 2017-05-30 12:51:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja zdrowo się odżywiam, mam wygodną kanapę i porządek w szafie, ale i tak się stresuję i denerwuję z byle powodu. Musiałam sięgnąć po nervomix żeby ukoić moje skołatane nerwy.
Dodano: 2017-05-15 14:23:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×