Ciągle wzdychasz? Zobacz, co to może oznaczać!

Zdarza Ci się często wzdychać? Nie martw się, sprawdź, co to może oznaczać.

ThinkstockPhotos-499423660.jpg

 Jeśli nie masz problemu z oddychaniem, to pewnie dlatego, że nieustannie wzdychasz przez cały dzień! Naukowcy z Kalifornii zdefiniowali ciągłe wzdychanie jako istotny refleks, który utrzymuje w normie zdolność oddychania.


Zobacz też: Złap oddech

Nauka dowodzi, że w obrębie płuc znajduje się około 500 milionów małych pęcherzyków, podobnych do baloników, które zajmują się regulacją przepływu tlenu i dwutlenku węgla. Zdarza się tak, że te pęcherzyki mogą się zapadać, co może znacznie osłabiać oddech. Aby go wyrównać, płucom potrzeba podwójnej ilości powietrza. Profesor Jack Feldman, współautor badania z Uniwersytetu w Kalifornii powiedział, że jeśli nie wzdycha co 5 minut, pęcherzyki powoli się zwijają, co może wpływać na niewydolność płuc.


Polecamy: Joga, która pomoże Ci zasnąć

Te same badania dowodzą, że wzdychanie ma również swoją emocjonalną stronę - wzdychanie pobudza obszary mózgu, które odpowiada za negatywne uczucia, takie jak frustracja, zniechęcenie, rozczarowanie czy smutek. Sami wzdychamy w samotności i w towarzystwie, najczęściej nad problemem - często nie zdając sobie z tego sprawy. Wzdychanie innych natomiast odczytujemy jako przykrość czy żal.


Sprawdź: Bezdech senny: Poznaj skuteczne sposoby na chrapanieŹródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 16.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest najpowszechniejszym zaburzeniem psychicznym okresu dzieciństwa. Choroba charakteryzuje się zaburzeniami koncentracji, nadmierną impulsywnością nadruchliwością, zaburzeniami emocjonalnymi.
Dodano: 2016-02-19 23:13:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
od kiedy adhd jest chorobą psychiczną?
Dodano: 2016-02-19 18:51:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×