Co mówią o Tobie postawa i gesty?

Nie musisz zamienić wielu słów z człowiekiem, by wiedzieć, jakie ma usposobienie. Wiele powie o tym postawa ciała, mimika, gesty - wystarczy dobrze się przyjrzeć!

gesty.jpg

Zgarbione plecy, spuszczona głowa

Taka sylwetka świadczy o niepewności danej osoby. Jest ona skryta, niepewna siebie, wstydliwa, nieświadoma swoich atutów i możliwości. Tą postawą charakteryzują się najczęściej introwertycy, osoby chodzące własnymi ścieżkami.

„Błądzenie” oczami

Jeśli ktoś nie potrafi skupić wzroku na rozmówcy i ma rozbiegane oczy, to oznacza, że jest skrępowany, niepewny swojej pozycji. Taka osoba jest nieśmiała i może mieć zaniżoną samoocenę.

Zobacz także: Gesty KONTRA mimika- co zdradza więcej informacji o naszych myślach w danej chwili?

Wyprostowana sylwetka

Jeżeli będziesz szła z prostymi plecami i głową do góry pokażesz, że jesteś pewna siebie. Oczywiście nie chodzi tu o arogancję i zadzieranie nosa, ale raczej o samoświadomość, poczucie własnej wartości. Taka osoba wierzy w siebie, stara się twardo stąpać po ziemi i zna swoje mocne strony.

Skrzyżowane ręce

Osoba skryta, zdystansowana, niepewna, nieufna charakteryzuje się tzw. postawą zamkniętą, czyli na przykład skrzyżowanymi rękami. Długo trwa, zanim komuś zaufa i przed nim się otworzy.

Spuszczone ręce

Luźno spuszczone ręce wzdłuż ciała to postawa otwarta, zachęcająca. Taka osoba chętniej i szybciej nawiązuje znajomości oraz jest bardziej pewna siebie.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:800


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 28.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×