Co powoduje nieodwzajemniona miłość?

Jaki wpływ na Twoje życie ma nieodwzajemnione uczucie?

nieodwzajemnionamilo.jpg

Nieodwzajemniona miłość to uczucie, którego każda z nas doświadczyła choć raz w życiu. Mimo to nadal nie wiemy, jak radzić sobie z emocjami, które towarzyszą nam w takiej sytuacji. Nieodwzajemnione uczucie sprawia, że nie możemy normalnie funkcjonować, a wykonywanie codziennych czynności staje się męczarnią. Okazuje się jednak, że wystarczy, że spojrzysz na swoje miłosne niepowodzenie z zupełnie innej perspektywy, a zobaczysz, jak wiele wartości wnosi do Twojego życia. 

Odrzucona miłość to nie tylko ogromna melancholia i smutek, ale również tęsknota, która towarzyszy nam w każdej chwili- zwłaszcza, gdy znajdujemy się w miejscach, które przypominają nam o ukochanym. Ogromny ból, jaki nosimy w sercu nie pozwala cieszyć się z pięknych momentów- nawet spotkanie z najlepszymi przyjaciółmi potrafi ranić. Cały czas wyobrażamy sobie, jak cudownie mogłoby być w towarzystwie ukochanej osoby. Tymczasem najprawdopodobniej nigdy tego nie doświadczymy... I właśnie dlatego nieodwzajemniona miłość do doskonała lekcja zaradności i miłości do samego siebie.

Będąc zakochanym w drugiej osobie i nie mogąc dzielić z nią życia, jesteśmy skazani na frustrację i poczucie ogromnej pustki, jednak wszystko to prędzej czy później mija. To, jak potraktujesz siebie w tym czasie, może mieć ogromny wpływ na Twoje późniejsze związki, a także stosunek do własnego ja. Po długim okresie żałoby wreszcie następuje akceptacja. Rozumiemy, że wymarzony ukochany po prostu nie kontroluje swoich uczuć. Mimo że to trudne, warto cieszyć się ze stanu, w jakim jesteśmy- nie każdy potrafi kochać. Postaraj się znaleźć radość wynikającą z tego faktu. Znajdź w swoim życiu pustkę, w której umieścisz niechciane uczucie. Może to być Twoja najlepsza przyjaciółka czy rodzice- niezwykle rzadko masz okazję przekonać się, jak wiele ciepła potrzebują otaczający Cię ludzie. 

Pamiętaj, że miłość to najpiękniejszy dar, jaki możesz otrzymać od losu- niezależnie od tego, czy przebiega zgodnie z planem. Nieodwzajemniona miłość ma jeden ogromny plus, o którym często zapominamy- uczy nas dojrzałości, odpowiedzialności i pokory. To właśnie dzięki nim w przyszłości zbudujesz piękny, mocny związek.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 22.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×