Co sprawia, że stajesz się zgorzkniała?

Poznaj zachowania i przyzwyczajenia, przez które z dnia na dzień stajesz się coraz bardziej zgorzkniałą osobą!

zgorzkniala.jpg
Jesteś pesymistką

Jeżeli ciągle dręczą Cię ciemne myśli, przekonanie, że zawsze tej tylko źle, to krok to tego, żeby ludzie mieli Cię za zgorzkniałą. W życiu jest raz lepiej, raz gorzej- na tym polega jego urok, nie może być zawsze kolorowo! Takie pesymistyczne nastawienie odbierze energię i sprawi, że będziesz wiecznie smutna, a znajomi zaczną omijać Cię szerokim łukiem.

Warto przeczytać: 10 śmiesznych obrazków, które skutecznie poprawią Ci humor!


Żyjesz w żalu

Niewybaczenie innym bynajmniej nie sprawi, że, poczujesz się lepiej.  Jeśli nie zaakceptujesz faktu, że wydarzyło się coś nieprzyjemnego i warto zostawić to za sobą, będziesz żyła  z chęcią zemsty, z negatywnymi emocjami. Warto zmienić swój stosunek, bo jest to gwarancją lepszego samopoczucia, wyższej samooceny, wewnętrznej ulgi i braku tendencji do stanów depresyjnych.

Jesteś ciągle rozczarowana zachowaniem innych

Pomyśl, może postawiłaś dla innych zbyt wysoko poprzeczkę? A na pewno dużo wyżej, niż dla siebie? Nie wymagaj od innych więcej, niż od siebie, nie każdy jest perfekcyjny!  To, że Ty nie lubisz konkretnych zachowań czy cech u niektórych ludzi nie oznacza, że Twoi znajomi je akceptują! Spróbuj pozytywnie postrzegać osoby, za którymi zwykle nie przepadasz- to z pewnością zmyje z Ciebie piętno zgorzknialca.

Nie wybaczasz sobie

Nie jesteś perfekcyjna, bo nikt nie jest! Na pewno popełniłaś kilka błędów w swoim życiu, niewykluczone także, że jeszcze kilka przed Tobą… Jednak nie powinnaś z tego powodu się zadręczać i mieć negatywne myśli. Wrzuć na luz, wybacz sobie i żyj dalej- w innym wypadku bardzo szybko staniesz się zgorzkniała.

Fot: Thinkstock
Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 04.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar