Co zrobić, aby przezwyciężyć lenistwo?

Każdy człowiek odczuwa niekiedy silną potrzebę "nic nierobienia". Co, jeśli zaczyna się przeciągać, a obowiązki gromadzą się nieubłaganie? Przede wszystkim należy być ostrożnym, ponieważ, jak się okazuje, lenistwo może mieć ogromny wpływ na pracę i życie osobiste. Zobacz, jak nie poślizgnąć się na leniwym cyklu i zwalczyć brak produktywności.

iStock-532275950.jpg

Weź trochę wolnego

Być może nie chodzi o to, że jesteś leniwa. Możesz być po prostu zmęczona. Do długich godzin spędzonych w pracy, dochodzi stres w życiu codziennym, wczesne wstawanie, aktywność fizyczna i wszystkie obowiązki domowe. Ważne, aby nauczyć się odpoczywać. W natłoku obowiązków łatwo zapomnieć, jak się to robi. Jeśli uważasz, że potrzebujesz trochę czasu na odpoczynek, odpoczywaj bez wyrzutów sumienia. Postaraj się skupić na tym, co "tu i teraz".

Zrób listę rzeczy "do zrobienia"

Lenistwo jest nawykiem, w którego szpony bardzo łatwo wpaść. Szczególnie jeśli nie ma się motywacji i trudno ją znaleźć. Jednym z małych kroków, które można podjąć, aby zmierzyć się z lenistwem, jest stawianie małych, ale konkretnych celów każdego dnia. Pomocne może okazać się również stworzenie listy rzeczy, które chce się wykonać.  

Zarządzaj czasem

Naturalne, że zależy Ci na relaksie i poświęcaniu niektórych wolnych chwil wyłącznie sobie. Natomiast, jeśli zauważasz, że wcale nie masz na to czasu, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Na początku każdego dnia postaraj się ustanowić trzy najważniejsze dla Ciebie obowiązki. Te o wysokim priorytecie. Jeśli pod koniec dnia poczujesz, że osiągnęłaś sukces, pozytywna energia będzie motywacją do zaangażowania i wykonywania kolejnych obowiązków. To uczyni cuda w Twojej wydajności. 

Poproś o pomoc

Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego. Współczesne kobiety, bardzo często biorą na siebie za dużo odpowiedzialności. W efekcie stają się zmęczone i zestresowane, a codzienność z dnia na dzień jest dla nich cięższa. Wykorzystaj społeczność wokół siebie i poproś o pomoc. Być może nie jesteś tego świadoma, ale prace domowe można rozdzielić między mieszkańców gospodarstwa domowego! Zarówno tych dużych, jak i małych! 

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, jak radzisz sobie z lenistwem, na które podatni są dosłownie wszyscy. Zmotywuj się do sukcesu i zarządzaj swoimi zadaniami. Rób przerwy i wynagradzaj się za małe kroki. Najważniejsze, abyś słuchała siebie i potrafiła odnaleźć szczęście

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 27.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×