Czujesz, że powinnaś zmienić swoje życie? Oto 5 pytań, które musisz sobie zadać

Czujesz, że chciałabyś coś zmienić, jednak brakuje Ci odwagi? Zobacz, w jaki sposób sprawdzić, czy faktycznie potrzebujesz zmiany!

samotnosckonstrukt.jpg

Czasami czujemy, że w naszym życiu coś "nie gra", mimo że przywykliśmy do tego, jak wygląda codzienność. Łatwo mówić o odwadze, jednak trudniej zrobi radykalny krok. Zwłaszcza, że na początku możemy myśleć, że jest to krok wstecz. Dlatego zanim weźmiesz się za jakiekolwiek zmiany, konieczne będzie przeprowadzenie rozmowy... ze sobą. Musisz dowiedzieć się, co trzeba zmienić. Jakie pytania powinnaś sobie zadać, zanim Twoje życie zacznie się na nowo?

Ile lat ma Twoja dusza?

Nie zawsze czujemy się dobrze w swoim wieku. Nasze życie składa się z czterech etapów: dzieciństwa, dojrzewania, dorosłości i starości. Zwykle to właśnie jeden z nich jest dla nas najważniejszy i "zostaje" z nami na dłużej. Zastanów się, w którym momencie swojego życia czułaś się najszczęśliwsza i postaraj się zrobić wszystko, aby Twoja codzienność zaczęła przypominać ten czas.

Jaki jest największy błąd Twojego życia?

Pomyśl o wszystkich swoich wspomnieniach i zastanów się, jaka jest najgorsza rzecz, którą zrobiłaś w życiu. Czy do tej pory żałujesz jej konsekwencji, ale nie mogąc nic z nimi zrobić, tkwisz w patowej sytuacji? Cofnij się do momentu, w którym popełniłaś błąd i zastanów się, czy faktycznie tak bardzo go żałujesz. Odkrycie największej życiowej porażki pozwoli Ci poznać własne słabości.

Które ze swoich marzeń boisz się spełnić?

Od wielu lat planujesz spełnienie swojego jedynego pragnienia, ale boisz się, że zostaniesz osądzona? Chciałabyś zmienić pracę, jednak nie popiera tego Twój partner? Myślisz, że właśnie teraz chciałabyś mieć dziecko, ale boisz się reakcji znajomych? Jakie jest Twoje największe marzenie i kto najbardziej utrudnia jego spełnienie? Pamiętaj, że zmiany można zacząć od najbliższego otoczenia.

Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie?

Nie chodzi tutaj o wspomnienie namiętnego romansu, a raczej stan, w którym czułaś się najszczęśliwsza sama ze sobą. Jeżeli czujesz, że codzienność zaczęła Cię przytłaczać, cofnij się myślami do czasu, w którym najbardziej kochałaś swoje wnętrze i postaraj się tam wrócić. Przypomnij sobie, czego takiego do tego potrzebujesz.

Jaka praca Cię uszczęśliwia?

Męczysz się w swojej pracy i wykonujesz ją tylko po to, żeby zarobić miesięczną pensję? Nigdy nie jest za późno, żeby to zmienić. Oczywiście nie chodzi o to, aby z dnia na dzień zmienić stanowisko. Możesz zaczynać małymi krokami. Jeśli od dziecka lubiłaś malowanie, postaraj się poświęcać mu godzinę tygodniowo. Zobaczysz, że Twoje zacięcie sprawi, że pasja stanie się pracą!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 13.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
wydaje mi się, że rutyna jest najgorsza. czasem trzeba zmian i jakiś nowych doświadczeń. Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś po raz pierwszy? - na taki tekst ostatnio się natknęłam: http://blog.impel.pl/kiedy-ostatni-raz-zrobiles-cos-po-raz-pierwszy/ i bardzo mnie zainspirował.
Dodano: 2017-07-14 14:44:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×