Jak pomóc przyjacielowi w trudnych chwilach?

Kiedy przyjaciele stają twarzą w twarz z dramatami życiowymi, warto zaoferować im rzeczywistą i realną pomoc, która nie poprzestanie na wysyłaniu smutnych emotikon. Zobacz, co zrobić, aby w obliczu śmierci, rozwodu, diagnozy choroby lub utraty pracy pomóc przyjacielowi stanąć na nogi.

iStock-160887834.jpg

sprzątanie

Największy prezent, jaki możesz dać przyjacielowi w potrzebie, to pomoc w utrzymaniu domu w czystości. Osoby dotknięte tragedią rzadko, kiedy mają dość siły, aby skupić się na czystości otoczenia, a to z kolei im bardziej chaotyczne, tym bardziej pesymistyczne i przyciągające negatywne emocje. Jeśli nie jesteś w stanie doprowadzić do porządku samodzielnie, zatrudnij kogoś do pomocy. W ten sposób zyskasz dodatkowy czas na rozmowę z przyjacielem.

Pomoc przy dzieciach

Kryzysy nigdy nie są wygodne. Niezależnie od tego, z jakim problemem boryka się Twój przyjaciel, opieka nad dziećmi to zawsze dodatkowe wyzwanie. Zaplanuj szczegółowy plan działania i stanowczo postaw na swoim. Zajmij dzieci nowymi aktywnościami. W ten sposób spowodujesz, że te mały istoty, które odczuwają emocje rodziców, również będą mogły się cieszyć chwilą wytchnienia.

Spa

Zawsze jest coś, za co można zapłacić, zanim odłoży się pieniądze na wymarzony wypoczynek w SPA. Szczególnie kiedy posiada się dzieci. Jeśli Twój przyjaciel ma problemy, zarezerwuj mu masaż lub całodniowy wypoczynek w SPA. Fantastycznym pomysłem są również treningi jogi lub basen. Upewnij się, że prezent, który podarowałaś, nie będzie wysłany na wieczny odpoczynek do szuflady.

Herbata i sympatia

Złóż przyjacielowi niezapowiedzianą wizytę z relaksującą herbatą i stosem najnowszych niewymagających czasopism. To świetny sposób na odstresowanie i niemyślenie o problemach choćby przez jakiś czas. W kłopotach liczy się każda chwila wytchnienia.

Wspólny posiłek

Problemy potrafią być tak dominujące, że paraliżują nawet wyjście do sklepu lub ugotowanie posiłku. Gotowanie zaś sprawia, że dom wypełnia się wspaniałymi aromatami, a to pomaga wzbudzić pozytywne emocje. Wypełnij lodówkę swojego przyjaciela, ugotuj obiad i posprzątaj w kuchni. Ten miły gest naprawdę wiele znaczy. Wspaniałym pomysłem jest również zostawienie w kuchni nowych, prostych przepisów, które nie będą przywoływały wspomnień związanych z problemami.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 04.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×