Jak zażegnać narastający konflikt w miejscu pracy?

Gdy w pracy pojawia się nieprzyjemna sytuacja, bardzo łatwo zapomnieć o profesjonalnym zachowaniu... Co zrobić, aby emocje nie zniszczyły Twojej kariery?

pracaaa.jpg

W pracy powinnaś utrzymywać dobry kontakt z każdym- to świadczy o Twoim profesjonalizmie. Niestety, nie ze wszystkimi jesteś w stanie nadawać na tych samych falach i gdy pojawia się trudna sytuacja, łatwo o kłótnię. Jeśli nie dojdzie do szczerej rozmowy, konflikt zaczyna narastać i później trudno wrócić do dobrej relacji. Zazwyczaj sprawia to, że praca

%20<span%20id=">staje się dla nas nieprzyjemną koniecznością. Jak tego uniknąć? I co zrobić, jeśli mimo wszystko powrót do dawnej Aby zdrowo podchodzić do zawodowych sytuacji, musisz zdać sobie sprawę z jednej rzeczy: to tylko praca. Nie wszyscy ludzie, których w niej spotykasz, muszą stać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Zanim postawisz sprawę na ostrzu noża, spróbuj się uspokoić i wykonywać swoje obowiązki tak jak wcześniej. Postaraj się zrozumieć opinie wszystkich zaangażowanych w konflikt. Pamiętaj, że nie jesteś nieomylna. Zła atmosfera w pracy potrafi sprawić, że przychodzenie do niej stanie się dla Ciebie niewyobrażalnie trudne. Może lepiej byłoby pójść na kompromis? Zastanów się, czy koniecznie zależy Ci na udowodnieniu swojej racji. Bywają jednak sytuacje, w których nie ma kompromisów. Co wtedy?

Jeżeli decydujesz się na dalszy konflikt i koniecznie chcesz doprowadzić do jasnej sytuacji i udowodnić swoją rację, nie rób tego po cichu. Nie stosuj żadnych sztuczek i opowiedz o wszystkim na forum. Jeśli zaczniesz prowadzić kłótnię na własną rękę, może się to naprawdę źle skończyć. Twoi współpracownicy i szef i tak prędzej czy później dowiedzą się o wszystkim- zyskasz w ich oczach, gdy usłyszą prawdę od Ciebie.

W tym wszystkim warto pamiętać o zachowaniu klasy. Nieważne, o co poszło- niech forma waszej kłótni nigdy nie przekroczy pewnych granic. Nigdy nie wybuchaj gniewem. Staraj się być rzeczowa, wtedy Twoje argumenty zostaną zauważone. Mimo trudnej atmosfery skrupulatnie wykonuj swoje obowiązki. Warto także zawczasu oddzielić życie prywatne od zawodowego. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym ludzie obrali sobie za życiowy cel pięcie się po kolejnych szczeblach kariery, mogą wykorzystywać sekrety, jakie im powierzasz. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 10.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×