Kondycja psychiczna a odchudzanie - w jaki sposób się ze sobą łączą?

Przygotowując się do przejścia na dietę bardzo często zapominamy o tym, że emocje również tuczą...

dietaapsycha.jpg

Kiedy przechodzimy na dietę, wydaje nam się, że wystarczą ćwiczenia i zbilansowana dieta, aby zrzucić zbędne kilogramy. Tymczasem zapominamy o tym, że na nasze zdrowie fizyczne i na wagę w ogromnym stopniu wpływają emocje. Okazuje się, że większość osób przechodzących na dietę po kilku miesiącach wraca do poprzedniej wagi, mimo restrykcyjnego stosowania zaleceń dietetyków. Kluczową rolę w efektywnym odchudzaniu pełni bowiem... psychika!

Zauważ, że to, co jesz jest zwykle odzwierciedleniem Twoich emocji. Kiedy jesteś szczęśliwa, wystarczy Ci odrobina czekolady, gdy po prostu masz na nią ochotę. Jednak kiedy w Twoim życiu dzieją się przykre rzeczy, nie kontrolujesz ani ilości ani jakości produktów, które spożywasz. I nie chodzi tutaj tylko o objadanie się, ale także o zgubne dla organizmu niejedzenie. Skąd bierze się odruch sięgania po jedzenie w trudnych momentach? Wiąże się to z okresem niemowlęcym- jedzenie podświadomie kojarzy nam się z ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa.

Tempo naszego życia pozostawia wiele do życzenia. W takich warunkach trudno jest myśleć o tym, co jemy, nie mówiąc już o codziennym przygotowywaniu zdrowych posiłków. Stres i ogromna ilość obowiązków sprawiają, że jedzenie staje się dla nas prostą przyjemnością w ciągu trudnego dnia- rezygnacja z tego, co lubimy, może być bardzo męcząca. Warto jednak pamiętać, że pozytywne emocje wynikające z jedzenia ulubionych przysmaków łatwo zastąpić... aktywnością fizyczną. Trudno w to uwierzyć, ale sport to wspaniałe lekarstwo na zły nastrój.

Zanim zdecydujesz się na dietę, powinnaś zastanowić się nad tym, w jaki sposób żyjesz i czy konkretny czas nie będzie dla Ciebie zbyt ciężki na wprowadzanie tak ogromnych zmian. Przed wizytą u dietetyka koniecznie uporządkuj swoje problemy. Przejście na dietę jest trudne samo w sobie- w tym czasie nic innego nie powinno zaprzątać Twojej głowy.

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 31.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Rzeczywiście brak spadku wagi mimo diety i wysiłku potwornie demotywuje, zdarza się to czasami i wtedy po prostu wspomagam się Therm Line fast, ma same naturalne składniki poprawiające spalanie tłuszczu, przyspieszenie metabolizmu, usuwają nadmiar wody z organizmu.
Dodano: 2017-02-07 19:19:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem w trakcie kuracji z suplementem Slimcea. 4 tygodnie i spadek wagi o 5kg. Wydaje się to świetnym rezultatem. Odczuwam to co większość, blokadę głodu / łaknienia oraz przyśpieszoną przemianą materii. Super środek za małe pieniądze.
Dodano: 2017-02-01 10:28:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
https://www.youtube.com/channel/UCz66Desp0Tmsf7MJY22LljQ
Dodano: 2017-01-31 20:59:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×