Kryzys ćwierćwiecza dotyczy każdej z nas. Jak go pokonać?

Po 25 urodzinach warto zadać sobie pytanie- co teraz? Jak uporządkować ten trudny czas i znaleźć najlepszy plan na przyszłość? Poznaj nasze rady!

kryzyscwiercwiecza.jpg

Kończysz 25 lat i.... co dalej? Kryzys ćwierćwiecza dotyczy każdej młodej osoby, która nagle zostaje postawiona przed wymaganiami dorosłości i nie do końca wie, jak im sprostać. Mimo że mamy dużo więcej możliwości niż nasi rodzice, zaplanowanie przyszłości niesie za sobą wiele wątpliwości. Lęk o najbliższe lata sprawia, że nie jesteśmy w stanie zaplanować najłatwiejszych spraw, co powoduje jeszcze większą niepewność. Jak przerwać zamknięte koło i znaleźć w życiu idealne miejsce dla siebie? Oto nasze sposoby!

Powrót do dzieciństwa

Wróć do najbardziej beztroskich lat- tylko na chwilę. Jeżeli skończyłaś już studia, ale nadal nie wiesz, kim chciałabyś zostać, zastanów się, co sprawiało Ci największą radość w dzieciństwie. Zajmowanie się czymś, co sprawia Ci satysfakcję to sprawdzony przepis na sukces!

Dobre strony

Zamiast cały czas rozpaczać, że stałaś się dorosła, postaraj się zauważyć plusy swojej obecnej sytuacji. Dorosłość ma swoje zalety- w końcu to tylko Ty stajesz się odpowiedzialna za swoje decyzje. Może to najlepszy moment, żeby spełnić marzenia, bez słuchania "dobrych rad"? Pamiętaj, że każdy czas w życiu ma swoje wady i zalety. Nie rozpaczaj z powodu zakończenia studenckiego życia, to już jest za Tobą i niedługo sama zauważysz, że wcale nie było takie cudowne!

Przemyślany plan

Bez względu na to, co chcesz robić, zaplanuj to. Niech Twój plan nie wymaga od Ciebie ogromnych poświęceń- weź pod uwagę minimalny wkład pracy. Małymi krokami w końcu dotrzesz do celu. Daj sobie czas i nie porównuj się do znajomych starszych o kilkanaście lat. Nie musisz zaczynać od wysokiego stanowiska w wielkiej firmie- na to przyjdzie jeszcze pora.

Rozmowa 

Jeżeli w Twoim otoczeniu znajdują się osoby nieco starsze od Ciebie, zdobądź się na szczerą rozmowę z nimi. Zapytaj, jak wyglądały ich marzenia, decyzje i plany, kiedy byli w Twoim wieku. Szybko zauważysz, że nawet ci, którzy teraz wspaniale się rozwijają, w wieku 25 lat byli na podobnym etapie, co Ty.

Wyrozumiałość

Bądź cierpliwa względem siebie. Potrzebujesz czasu, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu. Nie musisz również dopasowywać się do rówieśników. Jeżeli czujesz, że chcesz sobie zrobić przerwę w rozwijaniu kariery i zająć się swoim hobby, w międzyczasie pracując jako kelnerka, zrób to. Możliwe że Twoja pasja przyniesie Ci w przyszłości nie tylko ogromną satysfakcję, ale i pieniądze.

Akceptacja

Tylko od Ciebie zależy, jak będzie przebiegało Twoje wchodzenie w dorosłość. Na każdym etapie życia pamiętaj, kim tak naprawdę jesteś. Skoro do tej pory akceptowałaś siebie jako studentkę, dlaczego nie miałabyś polubić siebie w roli dobrego pracownika, żony czy mamy? Dorosłość to nie tylko ciągłe spełnianie czyichś oczekiwań, ale również niesamowita przygoda!

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:618


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 02.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×