Masz huśtawki nastroju? Oto ich przyczyny!

Nagłe zmiany nastroju mogą mieć wiele czynników, zarówno psychologicznych, jak i fizycznych czy meteorologicznych. Niektóre z nich mogą być również objawem chorób. Sprawdź to!

hustawka nastrojow.jpg
PMS

Pewnie pierwsze, z czym może Ci się kojarzyć huśtawka nastrojów, to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jak najbardziej rozdrażnienie i zmienny humor mogą Ci wtedy towarzyszyć, a wszystko to przez zmianę stężenia hormonów. W tym czasie możesz mieć także zaniżoną samoocenę, być bardziej samokrytyczna, być zmęczona i apatyczna.

Przyjmowanie leków

Zmiany humoru mogą być skutkiem ubocznym przyjmowania leków. Niektóre z nich, szczególnie leki hormonalne, mogą powodować wahania nastroju i złe samopoczucie. Wtedy należy poprosić lekarza o ich zmianę.

Warto zobaczyć: 16 rzeczy, które łagodzą PMS

Guz mózgu

Rzadką przyczyną zmian nastrojów może być guz mózgu, szczególnie dotyczy to rejonu płata czołowego.  Mogą jemu towarzyszyć zaburzenia emocjonalne, rozdrażnienie oraz nagłe i częste zmiany humoru.

Stres

Nieraz  stres może prowadzić do problemów psychicznych i zachowań ekstremalnych. Osoby, które mają dużo na głowie i często się stresują, mogą mieć wahania nastroju, poczucie wyobcowania, niezrozumienia, a najgorszym wypadku- depresję.Fot: Thinkstock


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 22.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar