Mimika kłamcy - po tych szczegółach poznasz, że ktoś kłamie!

Na co dzień mamy do czynienia z wieloma ludźmi, znajdujemy się w różnych sytuacjach, często dość kłopotliwych i niezręcznych. Stykamy się z sytuacjami, kiedy podczas rozmowy z daną osobą odnosimy wrażenie jej nieszczerości. W jaki sposób rozpoznać czy intencje rozmówcy były szczere? Poznajmy mimikę kłamcy!

klamca.jpg

Mowa ciała niejednokrotnie może przekazać nam więcej, niż jakiekolwiek słowo. Jak się okazuje, zachowanie naszego rozmówcy może pomóc nam wykryć kłamstwo czy zatajenie niektórych faktów. Naucz się więc być bacznym obserwatorem. Oto kilka zachowań, które świadczą o tym, że ktoś nas wkręca.

1.  Rozmówca zachowuje się nerwowo, poci się. Jego oczy są rozbiegane, nie ma możliwości złapania z nim kontaktu wzrokowego. 

2. Wzrok takiej osoby bardzo często kierowany jest do góry w lewo. Ma to związek z poruszeniem ośrodka mózgu, który jest odpowiedzialny za naszą wyobraźnię.

Warto zobaczyć: Które kłamstwa można wybaczyć?


3. Kiedy ktoś przekazuje nam nieprawdziwą informację, jego źrenice się zwężają.

4. Potencjalny kłamca charakteryzuje się mocniejszą niż zwykle gestykulacją, szybkimi ruchami czy nerwowym śmiechem - ma to na celu odwrócenie uwagi od wypowiadanych słów.

5. Bawienie się palcami, ubraniem, włosami, a także drapanie po twarzy czy karku służy zrelaksowaniu i zachowaniu opanowania.

6. Aby dowieść prawdziwości wypowiadanych słów, nasz rozmówca akcentuje wybrane wyrazy, podnosi głos lub opisuje je rozwleklej, niż pozostałe.

7. Także zamknięta postawa ciała, krzyżowanie rąk, pewne skulenie świadczy o skrępowaniu i poczuciu niepewności.

8. Dodatkowe tłumaczenia i usprawiedliwienia podczas swojej wypowiedzi dowodzą o braku pewności swoich argumentów.

Fot: Thinkstock

Zobacz także:
ID galerii:688Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 27.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×