Pozwól sobie na negatywne emocje - czyli o cennej roli smutku w życiu

Żadna z nas nie lubi być smutna, jednak czasami warto pozwolić sobie na chwilę słabości- to właśnie ona uzdrowi całą Twoją duszę!

smutekwazny.jpg

Smutek jest nam potrzebny do zachowania równowagi. Mimo że to niechciana cząstka Ciebie, warto ją zaakceptować. Nie próbuj być szczęśliwa na siłę. Kiedy przychodzi chwila smutku, staraj się wyciągać z niej jak najwięcej. Po co?

Rozsądne, mądre podejście do smutku to doskonały sposób na dokonanie zmian w życiu. Gotowość do działania nie pojawi się od razu, jednak z każdego momentu załamania warto wyciągnąć wnioski. Zastanów się, z jaką sferą życia jest związane Twoje gorsze samopoczucie. W jakim momencie pojawia się smutek? Być może towarzyszy Ci zawsze przed wyjściem do pracy? Możliwe, że czujesz się smutna pod koniec każdego dnia? Nie zabijaj smutku zaraz po tym, kiedy się pojawi. Dowiedz się, co w ten sposób chce Ci przekazać Twoja dusza. Postaraj się zrozumieć i zlokalizować smutek. Pomyśl także o swoich najszczęśliwszych momentach. Twoje szczęście może wynikać z drobnych spraw, na które nie zwracasz większej uwagi- być może warto zacząć je mnożyć? Zastanów się, dlaczego niektóre dni w pracy są przepełnione radością, a inne Cię przygnębiają? Być może zadanie, którym obecnie się zajmujesz, nie jest stworzone dla Ciebie?

Lęk przed trudnymi emocjami i ciągłe uciekanie przed nimi wcale nie powodują, że się ich pozbywasz. Unikanie ich za każdym razem sprawi, że w końcu dopadną Cię z podwojoną siłą. 

Nie wstydź się swoich negatywnych emocji. Ich ukrywanie świadczy jedynie o ludzkiej słabości. Postaraj się przyzwyczajać otoczenie do swoich gorszych dni- rozmawiaj o nich z partnerem, przyjaciółmi czy szefową. W głębi duszy każdy z nas ma w sobie empatię i zrozumienie dla drugiego człowieka. Wsłuchuj się w siebie - wystarczy kwadrans dziennie. Znajdź ustronne miejsce, w którym na spokojnie przemyślisz wszystkie swoje emocje. Po jakimś czasie każdy trudniejszy moment będzie dla Ciebie cenną życiową lekcją.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 11.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×