Przez to możesz czuć się nieszczęśliwa!

Niektóre nawyki sprawiają, że możesz czuć się przytłoczona i niezadowolona z życia. To codzienne przyzwyczajenia, o których nawet nie pomyślałabyś, że są demotywujące! Sprawdź, o co chodzi i co warto zmienić!

nieszczesliwa.jpg

Nie oddzielasz pracy od życia prywatnego

To kardynalny błąd. Nie uda Ci się być szczęśliwym człowiekiem i żyć pełnią życia, jeśli praca będzie organizowała Twój wolny czas! Sprawy służbowe zostawiaj w biurze i po godzinach nie myśl o swoich obowiązkach. To, co dzieje się w życiu zawodowym, nie powinno wpływać na Twoje życie prywatne. Pamiętaj o tym!

Nikomu nie ufasz

Oczywiście, może być tak, że miałaś w przeszłości złe doświadczenia, „sparzyłaś się” i od tej pory trzymasz ludzi na dystans. Jednak nie możesz ciągle być zamknięta w sobie i bać się ludzi. Przecież są osoby, które zasługują na Twoje zaufanie, są dobre, szczere i wiarygodne. Warto zaryzykować!

Zobacz także: Jakie nawyki mają szczęśliwi ludzie? (Zacznij ich naśladować!)

Za dużo od siebie wymagasz

Pamiętaj, że nie ma ludzi idealnych! Dlatego nie rzucaj sobie kłód pod nogi myśląc, że robisz za mało, że mogłabyś być w czymś jeszcze lepsza. Doceń obecny stan rzeczy, to, co masz. Jeśli będziesz zbyt ambitnie podchodzić do wielu spraw, nigdy nie poczujesz szczęścia, bo będziesz czuła niedosyt i miała dręczącą myśl, że możesz w życiu robić jeszcze więcej.

Obawiasz się zmian

Ludzie muszą się rozwijać, zmieniać otoczenie, szukać nowych wrażeń…Taka jest ludzka natura.
Czasami nie potrzeba wielkich zmian - wystarczy obcięcie włosów czy ich przefarbowanie, a od razu czujesz się inaczej, lepiej.
Jednak, jeżeli boisz się tego typu rozwoju, wciąż tkwisz w tym samym miejscu, a to czyni Cię bardzo nieszczęśliwą.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 01.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×