4 irytujące przyzwyczajenia

Każdy z nas ma pewne nawyki, którymi może denerwować innych. Jednak nie ma co wytykać takich osób palcami, bo takie przyzwyczajenia są zazwyczaj wyniesione z domu i trudno jest się ich pozbyć. Oto kilka przykładów irytujących czynności, z którymi z pewnością na co dzień masz styczność!

irytacja.jpg

Telewizor non stop

U niektórych osób panuje zwyczaj, że telewizor włączony jest niemal bez przerwy. Ogląda się go podczas śniadania, obiadu, kolacji czy podczas rodzinnych spotkań - jest nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania. Włącza się go nawet tuż po wstaniu z łóżka!

Może być to denerwujące, ponieważ wtedy rodzinne rozmowy i ogólna komunikacja międzyludzka spada jak gdyby na boczny tor, a telewizor jest w centrum uwagi.

Nieopuszczanie deski sedesowej

Ten zwyczaj częściej dotyczy panów, ale kobietom również się zdarza. Nie chodzi tu jedynie o estetykę, bo otwarty sedes nie wygląda najładniej, ale także o kwestię zdrowotną - spuszczanie wody z otwartą klapą powoduje, że na czystej desce pojawia się mnóstwo bakterii! Efektem tego zachowania może być biegunka.

Warto zobaczyć: 6 rzeczy, które mogą złościć Twojego faceta

Przestawianie czyichś rzeczy

Jeśli jesteś u kogoś, oczywiste jest to, że szanujesz jego przyzwyczajenia, wystrój mieszkania i wyczucie estetyki. Jednak niektórzy mają w nawyku przestawianie rzeczy po swojemu, podobnie, jak to wygląda w ich domu. Niestety, ale w tej sytuacji musisz sobie odpuścić i uszanować czyjeś upodobania, a dekorować wnętrze po swojemu dopiero po powrocie do własnego mieszkania.

Zostawianie brudnych naczyń

Po skończonym posiłku, zostawienie brudnych naczyń może być naprawdę irytującym nawykiem. Osoba, która zjadła, powinna umyć naczynie, a przynajmniej odnieść je do kuchni.
Polecamy jednak sprawne mycie talerzy czy misek, aby nie dopuścić do wyschnięcia brudu na nich, co później sprawi większy kłopot w czyszczeniu. Co masz zrobić później, lepiej zrób od razu!

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 15.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar