6 zdań, których nie należy mówić niezależnej kobiecie

Niestety, niezależne kobiety są bardzo często postrzegane, jako zimne, nienawidzące mężczyzn feministki. Prawda jest taka, że mamy silną wolę, czujemy się komfortowo we własnym towarzystwie, ale przede wszystkim jesteśmy samodzielne i decydując za siebie, potrafimy działać na własną rękę. Oto 6 zwrotów, których nie należy używać w stosunku do niezależnej kobiety.

iStock-576596482 (1).jpg

Idziesz sama?

Dla niezależnej kobiety wyjście na samotną kolację, do kina lub w poszukiwaniu solowej przygody, nie jest czymś smutnym i przygnębiającym. To raczej czas, w którym kobieta ma możliwość odkrywania samej siebie poprzez stuprocentowe doświadczanie otoczenia i tego, co się wokół niej dzieje. Jest to najlepszy moment na osiągnięcie jasności umysłu i doskonalenie samoświadomości.

On mnie uzupełnia

Na niezależną kobietę takie stwierdzenia działają, jak płachta na byka. Nie przeraź się, jeśli w odpowiedzi dostaniesz pytanie, gdzie była Twoja połowa wcześniej? Bez niego? Zwrot ten może wydawać się romantyczny, ale jakby się nad tym zastanowić jest w zasadzie smutny. Mówiąc, że ktoś jest odpowiedzialny za to, co myślisz i czujesz, sugeruje, że nie jesteś w stanie stanowić sama o sobie. Niezależne kobiety, zanim pokochają kogoś innego, kochają siebie.

Dlaczego jesteś singielką?

Ponieważ właśnie tego, na danym etapie życia, chcą niezależne kobiety. Lubią otaczać się mądrzejszymi i lepszymi ludźmi niż one same, a jeśli nie wierzą, że potencjalny partner może właśnie taki być, nie ma możliwości odwołania od decyzji.

On powinien zapłacić, jest mężczyzną

Któż nie lubi od czasu do czasu być rozpieszczanym? Jednak gdy rozpieszczanie zaczyna przeradzać się w  oczekiwanie, staje się bardzo problematyczne. Kobiety także ciężko pracują i pracą rachunki! Nie ma potrzeby, aby wciąż wykorzystywać kogoś ciężko zarobione pieniądze. Zwłaszcza jeśli jest się w stanie samodzielnie opłacić rachunki. Nie chodzi o bycie zbyt pewną siebie lub zarozumiałą. Chodzi raczej o poczucie własnej wartości.

Nie powinnaś i nie możesz

Niezależna kobieta nie czeka na pozwolenie zrobienia czegokolwiek. Wie, czego chce i nie lubi, kiedy ktoś sypie rozkazami. Czuje różnicę między asertywnością a uporem. Oczywiście ceni również różne punkty widzenia, jednak jeśli ktoś próbuje przejąć nad nią kontrolę, szybko znika z pola widzenia.

Pozwól mi zrobić to za ciebie

Nie ma takiej potrzeby. Nogi i ręce kobiet pozostają od setek lat ewolucji na tym samym miejscu. One wiedzą, gdzie znajdują się ich kończyny i do czego służą. Jeśli potrzeba jest pomoc, wiedzą gdzie jej szukać, ale długoterminowe wyręczanie, może skończyć się urażeniem ich uczuć. Nie bój się oferować pomocy, kiedy widzisz niezależną kobietę, ale nie czuj się źle, kiedy ona stanowczo odmówi. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 15.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×