Dlaczego warto wyjechać na samotne wakacje?

Wakacje w pojedynkę nie są rozwiązaniem tylko dla osób samotnych, zamkniętych. Bardzo często korzystają z tego też osoby towarzyskie i przebojowe! Sprawdź, dlaczego warto spędzić na wakacjach trochę czasu sam na sam ze sobą!

wakacje solo.jpg

Totalny reset

Wakacje solo są idealną odskocznią od codzienności i szarej rzeczywistości. Możesz się wyciszyć, odpocząć od pracy, a nawet od znajomych. Gdy jesteś sama, możesz pozwolić sobie na chwile refleksji, własnych przemyśleń, w których nikt Ci nie przeszkodzi lub wręcz przeciwnie- masz możliwość wyłączenia się i pozbycia się niepotrzebnych myśli!

Poznasz nowych ludzi

Samotny wyjazd jest okazją do nawiązania nowych znajomości i nie chodzi tu wyłącznie o samych ludzi- poznasz ich zwyczaje, możesz poobserwować ich na co dzień, a tym samym wzbogacisz wiedzę o ludzkiej kulturze.

Zobacz także: Jak mieć świetne wakacje bez wyjeżdżania z miasta?

Możesz sama decydować

Zaletą samotnych wakacji jest fakt, że robisz co chcesz i kiedy chcesz! Nie musisz do nikogo się dostosowywać, nikt Ci nie zarzuci, że imprezowałaś do późna i nie obudzi z samego rana. Ty tu rządzisz!

Pozbędziesz się rutyny

W każde wakacje wyjeżdżałaś z kimś- kiedyś z rodzicami, ostatnimi czasy z kumpelkami. Samotny wyjazd może być swego rodzaju odskocznią i pozbyciem się rutyny. A jak wiadomo, zmiany potrzebne są każdemu. Pewne jest to, że z wakacji solo wrócisz totalnie wypoczęta, ze świeżym umysłem, nowymi pomysłami i gotowością na kolejny wyjazd…tym razem większą paczką.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 11.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
płacą ci za reklamowanie badziewia?
Dodano: 2016-06-12 13:08:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
jeżdżę sama nie tylko na wakacje, ale też weekendowe wypady. lubię odpocząć od ludzi czy rodziny. teraz na wakacje też wybrałam fajne miejsce, co prawda droższe niż zakładałam,ale po to wzięłam pożyczkę online z ferratum banku. mało formalności, szybkie działanie i duże bezpieczeństwo bo to bank. a wyjazd już niedługo :)
Dodano: 2016-06-11 23:19:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×