21 sekretów udanego małżeństwa cz.1

Dla wielu zakochanych małżeństw wypowiedzenie sakramentalnego tak było najłatwiejsze z całej przygody, z którą małżeństwo jest ściśle związane. Powiedzenie „żyli długo i szczęśliwie” to tak naprawdę tylko część, która wymaga bardzo dużo pracy. Małżeństwa radzą, jak szczęśliwie zestarzeć się ze swoim najlepszym przyjacielem.

iStock-525025458.jpg

Jeden z amerykańskich portali postanowił zadać szczęśliwym parom oraz rozwodnikom jedno pytanie: jaki jest klucz do uczynienia małżeństwa szczęśliwym? Oto najlepsze rady.

1. Dzielcie ze sobą wszystko. Co najważniejsze - wszystko, co czujecie. Nie ma innego, lepszego sposobu na porozumienie w małżeństwie. Komunikacja to podstawa.

2. Pamiętaj, że złe chwile przemijają.

3. Uczucia rodzą sympatię, więc dotykajcie się, całujcie na dzień dobry i nie zapominajcie o seksie! Bardzo łatwo zapomnieć o tych pozytywnych nawykach, ale brak bliskości powoduje zwiększenie dystansu. Intymność pomoże Wam utrzymać połączenie.

4. Wychowanie dzieci może być stresujące, ale one wkrótce urosną, a stres minie.

5. Skończ z przejmowaniem się drobiazgami. Skoro zdecydowałaś się być z nim do końca swoich dni, czy za dziesięć lub piętnaście lat będzie ważne, kto dzisiaj umył lub nie umył naczyń? Pamiętaj, że Twój związek jest czymś o wiele większym, niż tylko jeden incydent.

6. Napełniaj lodówkę jego ulubionymi przekąskami – to łatwe do zrobienia, więc po prostu to zrób.

7. Poświęć trochę czasu sobie. Rób to, co kochasz, co sprawia, że jesteś szczęśliwa i daje Ci energię. Będzie to sukces nie tylko dla Ciebie, ale także dla Was jako pary. Powinniście być silni jako małżeństwo, a żeby to osiągnąć, musicie być szczęśliwi, jako jednostki.

8. Unikaj długofalowego nieodzywania się. Komunikuj i dyskutuj o tym, co leży Ci na sercu, tak szybko, jak to możliwe. Nie pozwól, aby emocje narastały, ponieważ najprawdopodobniej w końcu eksplodują.

9. Nie bój się iść na kompromis.  Brzmi to, jak porzucanie ideałów, ale w rzeczywistości chodzi o budowanie związku. Spróbujcie na skali od 0 do 10 określić, jak bardzo czegoś chcecie. Jeśli na przykład jedzenie poza domem będzie dla Ciebie ważne na 5 punktów, a dla niego pozostanie w domu na 9, tego wieczora powinniście zostać w domu.

10. Nie bierzcie Waszego małżeństwa za pewnik. Pracujcie nad nim cały czas.

11. Bądźcie spontaniczni. Raz na jakiś czas wybierzcie się na niezaplanowane wakacje lub wypad do teatru bez specjalnej okazji. Najdrobniejsze gesty pomogą Wam przejść długą drogę, w którą wypowiadając sakramentalne tak, wspólnie się zdecydowaliście. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 04.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×