3 codzienne "rytuały", które sprawiają, że wasza miłość umiera...

Być może nawet nie zwracasz na nie uwagi- małe nawyki, które stały się dla Was codziennością i po cichu niszczą Waszą relację. Zobacz, jak szybko się ich wyzbyć!

iStock-535297625.jpg

Dbanie o związek to bardzo ciężka praca, zwłaszcza jeśli jesteśmy w nim już kilka lat. Niestety, istnieją pewne nawyki, które potrafią zniszczyć nawet najtrwalszą relację, nawet jeśli nie zwracamy na nie większej uwagi i wydaje nam się, że są normalnym elementem życia każdej innej pary. Oto 3 przyzwyczajenia, które oddalają Was od siebie na dobre...

Zapominanie o sprawach intymnych

W każdym związku pojawia się taki moment, w którym wiecie, że aby Wasza relacja trwała dalej, nie musicie sobie niczego udowadniać. Nie ma w tym nic złego, jednak jeżeli zrezygnowaliście z seksu lub po prostu wolicie porządnie się wyspać zamiast spędzić romantyczne chwile z drugą połówką, niebawem zapomnicie, co Was do siebie przyciągało. Im częściej ze sobą sypiacie, tym lepiej dla Waszej relacji i poczucia wzajemnej bliskości. Postarajcie się przynajmniej raz w tygodniu znaleźć chwilę, którą spędzicie we dwoje.

Żartobliwa krytyka, która... przestaje być śmieszna 

Cały czas rzucacie w swoją stronę pogardliwe zdania, które partner ma odczytywać jako żart? Mimo że śmiejecie się z tego oboje, nawet ironiczna krytyka może być przykra dla drugiej osoby. Robienie sobie żartów z siebie nawzajem prowadzi również do zaniknięcia szacunku w związku. To dobrze, że macie do siebie dystans, jednak szybko może przerodzić się on w pewnego rodzaju lekceważenie. 

Omijanie problemów  

Na co dzień nie macie czasu na poważną rozmowę o sprawach, które dotyczą Waszego związku i stanowią dla niego poważne zagrożenie? Nie licz na to, że kłopoty same znikną, albo że ktoś inny ułoży wszystko za Was. Pamiętaj, że nawet jeśli macie na głowie wiele innych obowiązków, powinniście znaleźć czas na długą, szczerą rozmowę. Jeśli któreś z Was czuje, że coś jest nie tak, lepiej żeby nie ukrywało tego przed drugą połówką.  

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:618


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 08.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×