3 granice, których lepiej nie przekraczać w związku

Wydaje Ci się, że dla swojego związku jesteś w stanie zrobić prawie wszystko? Stop! Niektórych granic lepiej nie przekraczać...

granicewzwiazku.jpg

Bez względu na to, jak bardzo się kochacie, pewnych rzeczy nie powinniście nigdy robić. Miłość nie jest jedynym spoiwem Waszej relacji- składa się na nią również przyjaźń, szacunek i zaufanie. Po przekroczeniu niektórych granic niestety nie ma gdzie wracać... Pamiętaj, że miłość nie może zastąpić Ci wszystkiego. Jakich zachowań partnera nie powinnaś tolerować?

Odrzucanie i poniżanie

Czujesz, że musisz zasłużyć sobie na wszystkie dobre rzeczy, które Cię spotykają? Jeżeli w dodatku masz wrażenie, że jedynie na Tobie spoczywa obowiązek pielęgnowania związku,  prawdopodobnie jesteś wykorzystywana. Nie pozwól, aby partner lekceważył Twoje priorytety czy prośby. Jeżeli po raz kolejny spędzasz wieczór w samotności, w którą wpędził Cię "ukochany", pora coś z tym zrobić. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż proszenie o miłość, której nie ma.

Nieumiejętność prowadzenia kulturalnej rozmowy 

Nawet jeśli czujecie, że w Waszym związku zaczęły się dziać złe rzeczy, nigdy nie powinniście dopuścić do agresywnej formy kłótni.  Jeżeli zaczynacie stosować rękoczyny, a Wasza rozmowa to seria wulgarnych wrzasków, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. Najwyraźniej wyczerpaliście wszystkie środki, które mogłyby Wam pomóc odbudować szczęśliwy związek.

Szantaż

Nie ma nic gorszego niż używanie szantażu do osiągnięcia swoich celów. Grożenie sprawia, że nigdy nie będziesz szczera z partnerem- będzie przeszkadzał Ci w tym strach przed tym, że spełni on swoje "obietnice" wykrzyczane podczas kłótni. Takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do tego, że przestaniecie się szanować. Jeżeli zdarza Wam się szantażować siebie nawzajem, zabrnęliście w pułapkę, z której będzie Wam bardzo ciężko się wydostać.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 19.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×