3 małżeńskie rady, których nigdy nie powinnaś słuchać

Twoje przyjaciółki bardzo chętnie udzielają Ci rad dotyczących Twojego małżeństwa? Na niektóre z nich lepiej uważać...

malzenskierady.jpg

O swoich małżeńskich problemach rozmawiasz z każdą przyjaciółką? Nawet jeśli rady bliskich Ci osób mogą wydawać Ci się pomocne, niektórych z nich nie powinnaś słuchać, a tym bardziej wdrażać w życie! Oto 4 przykładowe rady, które mogą spowodować kryzys w Twoim związku:

Teściowej nie trzeba słuchać

Jak często słyszysz to zdanie od swoich koleżanek? Zastanów się, czy któraś z nich posiada duże doświadczenie jeśli chodzi o te sprawy? Bez względu na to, jakimi stereotypami kierujesz się, poznając swoją przyszłą teściową, wraz z upływem czasu zauważyłaś pewnie, że relacja z nią ma swoje zalety. Mimo że zawsze trzyma stronę Twojego męża, prawdopodobnie jest do Ciebie nastawiona serdecznie i przyjacielsko. Nie da się pozostawać z mamą ukochanego na wojennej ścieżce, ponieważ prędzej czy później doprowadzi to do konfliktów między Tobą a mężem.

Dzieci powinny być na pierwszym miejscu 

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, zmienia się charakter małżeństwa, jednak nigdy nie wolno pozwolić na to, aby relacja z dzieckiem zastąpiła nam związek. Mimo że Twoje koleżanki starają się wywrzeć na Tobie nacisk i cały czas mówią, że wychowywanie dziecka powinno być dla Ciebie najważniejsze, kieruj się przede wszystkim tym, co czujesz. Jeżeli masz wrażenie, że od jakiegoś czasu brakuje Ci ukochanego, zrób coś, aby wygospodarować wspólny czas. Pamiętaj, że szczęśliwe małżeństwo rodziców to dla Twojego dziecka gwarancja bezpieczeństwa. 

Jeśli jesteś nieszczęśliwa, zdecyduj się na rozwód 

Dla ludzi z "zewnątrz" niektóre sprawy są czarno-białe. Weź pod uwagę, że Twoja wersja wydarzeń, którą przedstawiasz znajomym może nieco różnić się od prawdy. Jeśli Twoi przyjaciele i rodzina przekonują Cię do zakończenia małżeństwa, porozmawiaj z nimi również o dobrych rzeczach, które łączą Cię z partnerem. Pozwoli im to spojrzeć na całą sprawę z dystansem. Pamiętaj również, że nikt nie podejmie tak ważnej decyzji za Ciebie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 31.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×