3 rzeczy, które ekstrawertyczka powinna wiedzieć o miłości do introwertyka

Musisz być wrażliwa na potrzeby partnera introwertyka. Inaczej Wasz związek nie będzie pracował zdrowo.

iStock-577955276.jpg

Bycie ekstrawertykiem lub introwertykiem nie polega na gadatliwości lub nieśmiałości. Chodzi o to, w jaki sposób pozyskuje się energię do działania oraz jak przetwarza się pewne zdarzenia lub sytuacje. Ekstrawertycy uwielbiają przebywać wśród ludzi, zaś introwertycy wolą ładować baterie w domowym zaciszu.

Jednym z powodów, dla którego ekstrawertycy zdają się mówić tak dużo, jest to, że wiele rzeczy wypracowują właśnie za pomocą słów.  Introwertycy zanim wyrażą swoją ostateczną opinię, analizują. Połączenie dwóch typów osobowości miłosnym, duchowym, fizycznym, czy biologicznym spoiwem, jest możliwe i naturalne. To po prostu kwestia podejścia do życia, a świat jest pełen ludzi, którzy zderzają się różnymi energiami.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji i reprezentujesz energię ekstrawertyka, zobacz, na co powinnaś zwrócić uwagę, budując związek z introwertykiem.

Zwolnij

Jako ekstrawertyczka masz nieokiełznaną potrzebę nowych doświadczeń. Czerpiesz świat pełnymi garściami. Myślisz szybko, poruszasz się szybko i ponad wszystko kochasz światło dzienne. Czasami czujesz się zniecierpliwiona, kiedy ktoś nie odnajduje się w nowej sytuacji równie szybko, co Ty. Podobne emocje odczuwasz, kiedy sama nie nadążasz za resztą otoczenia.

Introwertyk przyciągnięty Twoją niepohamowaną chęcią przygody, na początku może być zafascynowany nowymi doznaniami. Niestety ten entuzjazm może stać się dla niego przytłaczający oraz wyczerpujący. Taka sytuacja wcale nie oznacza, że powinnaś zrezygnować z odkrywania świata. Wystarczy nieco spowolnić jego degustowanie. Obserwacja introwertyka to wspaniałe doświadczenie. Dzięki niemu nauczysz się wytrwałości oraz determinacji. Poprzez wykazywanie większej cierpliwości w stosunku do partnera introwertyka, możesz nauczyć się również cierpliwości do samej siebie.

Włóż energię w słuchanie

Ekstrawertycy często mówią szybciej, niż myślą. Często też przerywają rozmówcom, ponieważ w głębi eksplodują chęcią nadania energicznego tempa rozmowie. Takie zachowanie może być nieco frustrujące dla introwertyków. Poświęcają swój czas oraz cenną energię na wsłuchanie się w to, co mówisz. Kiedy przerywasz lub po prostu proponujesz dominujący styl komunikacji, powodujesz, że rozmówca może poczuć, że jego słowa są nieistotne. Brak swobody w wypowiadaniu się pod wpływem impulsu, może spowodować, że będziesz nieco skrępowana, ale postaraj się wziąć pod uwagę uczucia introwertyka. Dzięki temu uda Wam się stworzyć poczucie zaufania, bezpieczeństwa oraz troski.

Sugeruj ustronne miejsca na randki

Ekstrawertycy w towarzystwie innych ludzi czują się fantastycznie. Taki sposób czerpania energii dla introwertyka może być niszczący i powodujący chęć ucieczki. W ten sposób rodzą się różnego rodzaju konflikty. Introwertycy wolą obserwować nowe sytuacje. Oznacza to, że na randce introwertyk chce skupić się na obserwowaniu wyłącznie Ciebie. 


                                                                                                                          Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 20.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×