4 najczęstsze typy rozstań. Doświadczyłaś któregoś z nich?

Każde rozstanie boli w zupełnie inny sposób...

rozstaniecialo.jpg

Rozstanie to bardzo trudny moment w życiu każdej z nas. Jednak nie każdy koniec związku wygląda tak samo. Jeśli masz za sobą kilka rozstań, doskonale wiesz, że potrafią one przebiegać zupełnie różnie. Oto 4 najczęstsze typy "pożegnań":

Przepełnione nienawiścią 

Zwykle zdarza się parom, które nie znajdują już wspólnego języka. Zamiast wyjaśnień, wybierają kłótnie i robienie sobie na złość, przez co ich wzajemny żal narasta i w pewnym momencie staje się nie do zniesienia. Jeżeli w związku pojawia się cierpienie, warto działać już na samym początku, inaczej któreś z Was uzna, że nie ma już szans na kulturalną rozmowę i lepiej zakończyć relację.

Długie i wyczerpujące

Nie chodzi tutaj o jedną, ciągnącą się godzinami rozmowę. Rozstanie, które odbiera Ci wszystkie siły, potrafi trwać nawet tygodniami. To sytuacja, w której czujecie, że nic już nie da się zrobić, jesteście nieszczęśliwi, ale jednak kochacie się za bardzo, żeby definitywnie zdecydować o zakończeniu związku. Takie rozstania często nie zależą od pary- są związane z okolicznościami zewnętrznymi. Jeżeli cały czas coś do siebie czujecie, prawdopodobnie trudno będzie Wam ułożyć sobie życie bez drugiej połówki.   

Do przewidzenia 

Zdarza się zwykle wtedy, gdy sprawy "idą" zbyt szybko. Dlatego w tych sytuacjach lepiej nie słuchać rodziny, która namawia Cię na szybki ślub-"skoro i tak już mieszkacie razem".  Jeżeli wydarzenia wyprzedzają uczucia i nie macie czasu oswoić się z nową sytuacją, po jakimś czasie związek umiera naturalnie.

Przez innych 

Nie pozwól, aby kiedykolwiek Wasza rodzina czy przyjaciele ingerowali na tyle mocno w Wasze sprawy, że zaczniecie podejmować decyzje pod ich wpływem. Twoje ciągłe rozmowy z przyjaciółkami czy porady jego mamy mogą przynieść odwrotny efekt. Mimo że wiesz, że Twoi najbliżsi chcą dla Was jak najlepiej, zawsze staraj się patrzeć na problemy w związku obiektywnie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 13.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×