4 okropne mity o mężczyznach

Kobiety są tajemnicą dla mężczyzn, a oni są tajemnicą dla kobiet. Ten artykuł wyjaśnia pewne fałszywe mity o facetach, w które czasami wciąż wierzymy!

iStock-492529287.jpg

nie są emocjonalni

Fałsz! Mężczyźni są emocjonalni. Niestety od dziecka uczeni, że okazywanie emocji nie jest męskie. Co więcej, okazywanie emocji może być nawet synonimem słabości, a to cecha, z którą żaden mężczyzna nie chce być wiązany. Poprzez uczenie się, jak dbać o innych (między innymi zabawy lalkami, w dom), kobiety wychowuje się dokładnie inaczej. Dziewczynki w okresie dojrzewania są zachęcane do dzielenia się tym, co czują. Mężczyźni bawią się figurkami, pistoletami i grami wideo, które utrwalają przemoc i zachęcają do wytrzymałości. To właśnie dlatego najczęstsze emocje, które widzi się u mężczyzny to te, które nie są wpisane do kanonu emocji pozytywnych.

myślą wyłącznie o seksie

Wśród mężczyzn wartości mierzone są ilością kobiet sprowadzonych do łóżka. W to właśnie wierzą kobiety. Fałsz! To właśnie ta rozbieżność doprowadziła mężczyzn do walczenia o swój status. Gdyby z ręką na sercu przyjrzeć się związkom, okazałoby się, że kobiety pragną seksu w podobny sposób, co mężczyźni. I ponownie pojawia się myślenie w kontekście tego, czego nas nauczono. Kobieta, która jest w szczęśliwym związku trwającym odpowiednią ilość czasu, może wreszcie uprawiać seks bez poczucia winy.

nie pozwalają kobietom zarabiać więcej niż oni sami

Fałsz! Choć kobiety zarabiają dużo mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach, mężczyźni, a przynajmniej Ci nowocześni, nie mają problemu, jeśli kobiety przynoszą do domu większe wypłaty. Ponowne wtrącenie kwestii wychowania ma tutaj ogromny sens. Dzieci były uczone przez lata, że to mężczyzna jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym, która powinna przynosić pieniądze do domu. To błędne myślenie sprowadza kobiety do poziomu klęczenia i dokładnego szorowania podłóg. Współczesny mężczyzna powinien być dumny z sukcesów zawodowych swojej partnerki i stanowić dla niej emocjonalne wsparcie.

Zależy im wyłącznie na wyglądzie kobiet

Ten mit to kompletny nonsens. Kobiety, które wciąż go powtarzają, powodują, że postrzeganie kobiet jako wartościowych emocjonalnie i intelektualnie na całym świecie sprowadza się wyłącznie do wyglądu. Co więcej, mężczyźni to nie jaskiniowcy urzeczeni wystąpieniami najlepszej kobiety w stadzie. Podobnie, jak przedstawicielki płci pięknej, panowie szukają w potencjalnej partnerce różnych cech. W rezultacie, jak w większości konkluzji komedii romantycznych, z wiekiem mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do cech wewnętrznych kobiet. Oczywiście, że wygląd odgrywa ważną rolę, ale w dzisiejszych czasach przestaje być priorytetem na listach pożądania.

To pisałam ja. Kobieta. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Sobota 11.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×