4 rzeczy, które należy mówić mężczyźnie CODZIENNIE

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co możesz robić każdego dnia, aby utrzymać miłość i pasję w Twoim związku? Musisz zwracać uwagę na słowa. Sposób, w jaki rozmawiasz ze swoim partnerem, zbliży Was do siebie, lub stworzy dystans i niezgodę.

iStock-515441572.jpg

Często lekceważmy siłę, jaką  w małżeństwie mają słowa. To niesamowite, co może zdziałać prosty komplement. Kiedy wychodzimy za mąż, przypuszczamy, że nasz małżonek wie, jak bardzo go kochamy. Ważne, aby stworzyć codzienny zwyczaj wyrażania naszej wdzięczności i miłości.


Kocham Cię


Każdego dnia, sprawiaj, że Twój partner będzie czuł się kochany, ceniony, szanowany i uwielbiany. Dowiedz się, w jaki sposób Twój partner chce otrzymywać miłość i upewnij się, że dajesz mu to właśnie w ten sposób. Kiedy mówisz do partnera  językiem miłości, może naprawdę usłyszeć i poczuć, że ma znaczenie. Jeśli chcesz, aby partner poczuł się szczególnie kochany, wyjdź poza wypowiedzenie słów "Kocham cię". Spróbujcie wykorzystać 60-sekundowy sposób na wspólne docenianie. Zachęcajcie, doceniajcie i wyrażajcie wzajemną miłość. 


Oto dlaczego cię kocham


Powiedz partnerowi, dlaczego go kochasz. To pokaże mu, że nie mówisz tylko "kocham cię", ale są powody, przez które faktycznie tak jest. Same słowa „kocham Cię” są ważne, ale z biegiem czasu mogą stać się rutynowe. Daj partnerowi jeden powód, dla którego kochasz go każdego dnia. Pozwól mu zrozumieć, dlaczego go doceniasz. 


Dziękuję 

Związek to praca i wykonywanie pewnych zadań. On myje naczynia, kiedy Ty kładziesz dzieci do łóżka. Ważne jest, aby codziennie mówić "dziękuję". Doceniaj to, co robi Twój partner każdego dnia, ze szczególnymi uwzględnieniem reakcji emocjonalnych. Dziękowanie zachęci go również do wykonywania tych zadań w przyszłości. 

Jak się masz?


Kłótnie w związkach  zazwyczaj wynikają z tego, że nie poświęcamy czasu, aby się słuchać i dowiadywać, co się dzieje pod powierzchnią. Kiedy zatrzymujemy się, zwracamy uwagę i działamy ze współczuciem, pytając: "co u ciebie, jak się masz?", otwieramy kanał komunikacji. Zamiast kłótni, pogłębiamy  związek. Kiedy słuchamy, możemy poradzić sobie z kwestiami, które w przeciwnym razie oddaliłyby nas. Słuchanie przynosi uzdrowienie.  

Kiedy poświęcasz czas na słuchanie partnera, możesz być dla niego, kiedy on Cię najbardziej potrzebuje. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 19.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×