4 rzeczy, które zmieniają romantyczną relację w trwały związek

Po czym rozpoznać, że Wasza relacja przeistoczyła się w coś poważnego?

kochamcieetapy.jpg

Spotykacie się od jakiegoś czasu, jednak nie wiesz, czy to już poważny związek, na podstawie którego warto planować przyszłość? Każda para przechodzi przez kolejne etapy we własnym tempie i okolicznościach, istnieją jednak pewne rzeczy, które jednoczą ludzi na całym świecie. Oto one:

Wprowadzanie negatywów do związku

Jeżeli od jakiegoś czasu Wasze spotkania polegają nie tylko na trzymaniu się za rękę, ale także na rozwiązywaniu problemów, właśnie zaczęliście budować prawdziwy związek. Fakt, że mężczyzna opowiada Ci o swoich słabościach to znak, że obdarzył Cię prawdziwym zaufaniem. Od teraz łączy Was nie tylko "chemia", ale i przyjaźń, która jest podstawą każdej dojrzałej relacji. Dla mężczyzny nie ma nic lepszego niż dziewczyna, która jest jednocześnie jego najlepszą kumpelą.

Czas dla siebie

Na początku nie mogliście przeżyć bez siebie kilku godzin, a teraz oboje zaczęliście potrzebować czasu tylko dla siebie? Co więcej, kiedy przebywacie oddzielnie, czujecie się bezpiecznie i nie musicie pisać do siebie i dzwonić co 5 minut? To znaczy, że macie szansę na związek, w którym każde z Was spełnia swoje osobiste potrzeby- lepiej nie mogłaś trafić!

Wspólni znajomi

Jeśli spędzasz z jego znajomymi coraz więcej czasu i zauważyłaś, że stają się Twoimi przyjaciółmi to znak, że w pełni akceptujesz otoczenie partnera i naprawdę do siebie pasujecie... Jeżeli w dodatku on uwielbia Twoje przyjaciółki, jesteś prawdziwą szczęściarą!

Komunikowanie potrzeb

Dojrzały związek to między innymi umiejętność mówienia głośno o tym, czego potrzebujemy, a także zrozumienie partnera. W pierwszych miesiącach znajomości rzadko stać Was na absolutną szczerość, jednak kiedy ona się pojawia i nie wywołuje oburzenia drugiej osoby, to dobrze wróży! Pamiętaj, że każde z Was jest inne i nie zawsze musisz popierać jego wyjście na mecz z kolegami, za to możesz traktować jego potrzeby z szacunkiem i zrozumieniem- w końcu tego samego oczekujesz w zamian!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 13.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×