4 rzeczy, o których warto porozmawiać na początku związku

Kiedy zaczynasz nowy związek, warto poruszyć kwestie, które później mogą mieć kluczowe znaczenie dla Waszej relacji.

poczatekzwiazkudsfjskj.jpg

Niektóre nieporozumienia i kłótnie jesteśmy w stanie zażegnać już na początku związku. Wymaga to szczerości, na którą nie zawsze łatwo się zdobyć, ale naprawdę warto. O czym rozmawiać, zanim zaczniemy snuć wspólne plany na przyszłość?

Priorytety

Mimo że wydaje Ci się, że pierwsze tygodnie związku to nienajlepszy moment na poruszanie kwestii ślubu czy potomstwa, to właśnie teraz warto o tym porozmawiać. Wiele związków rozpada się w kluczowym momencie- kiedy przychodzi moment na podjęcie ważnych życiowych decyzji. Może się okazać, że mimo że świetnie się dogadujecie, Wasze główne cele życiowe na tyle się różnią, że nie jesteście w stanie wspólnie ich realizować.

Ważni ludzie

O tym, że Twoja mama czy przyjaciółka zajmują bardzo ważne miejsce w Twoim życiu, powinnaś powiedzieć partnerowi na samym początku. Jeżeli pokażesz mu, że cały Twój świat należy do niego, prędzej czy później zamkniesz się w złotej klatce i co gorsza, będziesz wymagała tego samego od niego. Taka konstrukcja bardzo szybko się zawali... Zaznacz, że Twoi przyjaciele i rodzina są dla Ciebie bardzo ważni. 

Pieniądze

Na początku stanowią temat tabu, jednak warto przyzwyczaić się do rozmowy o nich. Ustalcie jasne zasady dotyczące tego, kto, ile i na co wydaje w Waszym związku. Milczenie na ten temat bardzo szybko doprowadzi do tego, że któreś z Was poczuje się wykorzystywane. Mimo że rozmowa na temat finansów jest nieco krępująca, to uczucie minie po jakimś czasie. Możecie również ustalić, że nie rozmawiacie o tych kwestiach- ważne, żebyście ustalili jedną zasadę.

SEKS 

To delikatny temat, jednak jeśli nauczycie się o nim rozmawiać, będzie Wam razem wspaniale. Z intymnych spraw nie warto robić tajemnicy w związku- przecież chodzi o to, aby Wam obojgu było ze sobą jak najlepiej. Dodatkowo, rozmowy o seksie zwiększają zażyłość i wzajemne zaufanie

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 26.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×