4 sekrety szczęśliwego związku

Oto podstawowe zasady szczęśliwego związku.

iStock-539821148.jpg

Sekret szczęśliwego, zdrowego związku w rzeczywistości... nie jest sekretem. Odrobina zainteresowania z obu stron sprawia, że związek działa właściwie, bez zbędnego zmagania się z codziennością. Pierwsze miesiące związku zawsze wydają się łatwe, ponieważ pomiędzy partnerami nie wytwarza się duża ilość problemów do rozwiązania. Oto praktyczne wskazówki, które utrzymają kolejne miesiące Twojego związku na równie szczęśliwym poziomie, co wtedy kiedy pierwsze motyle w brzuchu zaczęły się pojawiać.

Zawsze bądź szczera

W zdrowym związku powinnaś mieć możliwość bycia sobą, bez obawy, że Twój partner mógłby mieć coś przeciwko temu. Rozmawiajcie ze sobą otwarcie o wszystkim, co Was trapi. Rozwiązanie problemów bez osądzania drugiej osoby zawsze działa. Najszczęśliwsze pary, czerpią ze wspólnych rozmów ogrom radości. Dlaczego? Ponieważ potrafią dokładnie wyrazić to, co czują. Nigdy nie owijają w bawełnę, dlatego nie mają problemu z pasywno-agresywnymi skłonnościami.

Nie zapominaj o intymności

Definicja intymności zależy od pary. Może oznaczać przytulanie, może oznaczać regularny seks, ale z pewnością nie wyraża jej żaden konkretny symbol lub wartość, które określałyby, co jest wystarczające lub, co oznacza za mało. Nie ma to znaczenia, czy fizycznie jesteście ze sobą raz na tydzień, czy trzy razy dziennie. Zbliżenia powinny mieć częstotliwość, która jest odpowiednia i emocjonalnie satysfakcjonująca dla Was obojga. Intymność to wspaniały element relacji, który uspokaja i zapobiega wątpliwościom pojawiającym się w trudniejszych chwilach.

Czas spędzony osobno

To zdrowe od czasu do czasu znajdywać się w różnych sytuacjach bez osoby, z którą spędza się cały czas. Nawet jeśli za sobą szalejecie, wyznaczcie odpowiedni czas, który będziecie spędzać osobno. Zatęsknicie za sobą i pięknie zaokrąglicie związek. To świetny system wsparcia, który pomoże Wam przejść przez trudne życiowe sytuacje i konflikty.

Komplementujcie i mówcie kocham

Tylko dlatego, że jesteście ze sobą dłuższy czas, nie znaczy, że powinniście milczeć. Nie zakładaj, że Twój ukochany wie, co czujesz, a nawet jeśli tak, zawsze miło będzie mu usłyszeć komplement. Słowa kocham Cię, nigdy się nie zestarzeją. Umacniajcie swój związek i przypominajcie sobie od czasu do czasu, dlaczego jesteście razem.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 15.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×