4 sytuacje, w których warto skłamać dla dobra związku

Bez względu na to, jak bardzo się kochacie, w każdym związku istnieją sytuacje, w których kierowanie się prawdą nie przyniesie Wam nic dobrego. W jakich momentach kłamstwa są usprawiedliwione?

iStock-516685538.jpg

Kłamstwo w stosunku do partnera zwykle jest niewybaczalne, jednak istnieje kilka nieistotnych sytuacji, w których niekoniecznie musicie być szczerzy. Oto one:

Opinie dotyczące stroju

Nie licz na to, że w tej kwestii Twój partner zawsze będzie wobec Ciebie szczery. Podobasz mu się w każdej stylizacji i tak naprawdę Twoja sukienka, która niespecjalnie przypadła mu do gustu, nie wpływa na jego ogólną opinię na temat Twojego wyglądu. Mężczyźni pytani o opinię na temat ubioru, dość często mijają się z prawdą i tego akurat powinnyśmy się od nich uczyć. Czy kolejna awantura o źle wyprasowaną koszulę ma jakikolwiek sens? Ciągła krytyka partnera może natomiast sprawić, że zaniżysz jego poczucie własnej wartości.

Otrzymanie nietrafionego prezentu

Zdarza się to głównie na początku związku, kiedy nie do końca wiecie, co będzie najlepszym prezentem dla drugiej połówki. Nie warto na ten temat dyskutować- liczą się przede wszystkim chęci partnera. Jeżeli mimo upływu czasu, Ty również nie potrafisz wybrać właściwego upominku dla ukochanego, może powinniście zacząć przygotowywać listę rzeczy, o których aktualnie marzycie? 

Spotkanie z eks 

Jeśli Twojemu partnerowi zdarzyło się spotkać byłą dziewczynę, nie licz na to, że dowiesz się o tym jako pierwsza. Nie dlatego, że ukochany ma coś do ukrycia, wręcz przeciwnie. Przypadkowe spotkanie nic dla niego nie znaczy i nie ma zamiaru Cię stresować. W pomijaniu zbędnych wydarzeń nie ma nic złego.

Zdanie na temat przyjaciół

Twoja przyjaciółka jest naprawdę atrakcyjna i przyciąga wzrok wielu mężczyzn? Nawet jeśli masz wrażenie, że Twój ukochany zupełnie nie dostrzega jej wdzięków, tak nie jest! Rozmawianie na temat urody innej kobiety nie jest Wam po prostu do niczego potrzebne. To samo dotyczy przystojnych kolegów Twojego partnera- komplementowanie ich w jego towarzystwie mogłoby być dla niego bardzo przykre. 

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 08.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×