4 zachowania ludzi, którzy są nieszczęśliwi w związku

Ludzi, którym związek zabiera całą radość życia, bardzo łatwo rozpoznać. Charakteryzuje ich kilka ważnych cech.

nieszczesliwiii.jpg

Trwanie w związku nie zawsze oznacza, że jesteśmy szczęśliwi i nie mamy powodu do zmartwień. Niekiedy to właśnie związek staje się głównym źródłem wielu naszych problemów. Bez względu na to, jak wielka miłość łączy nas z partnerem, jeżeli zauważyłaś poniższe cechy u siebie, możliwe że potrzebujesz jak najszybszej pomocy. Oto 4 zachowania wyróżniające nieszczęśliwe pary:

Złość zamiast miłości

Zauważyłaś, że czas, który spędzacie wspólnie w większości polega na kłótniach i wzajemnym wypominaniu sobie doznanych w przeszłości krzywd? Jeżeli od jakiegoś czasu nie umiecie już cieszyć się swoją obecnością i łapiesz się na tym, że jesteś cały czas spięta, zestresowana i zła na partnera, prawdopodobnie tkwisz w toksycznym związku. 

Strach przed zaangażowaniem

Niby rozmawiacie o ślubie i dzieciach, ale jednak zawsze któreś z Was szybko zmienia temat? Zauważyłaś, że nie macie już wspólnych planów, a na myśl o wakacjach we dwoje chcesz uciec jak najdalej? To znak, że Twój związek nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. 

Uciekanie z domu

Ludzie, których nie cieszy wzajemne towarzystwo, starają się jak najczęściej ograniczać kontakt. Dlatego jeśli tkwisz w relacji, która nie daje Ci szczęścia, prawdopodobnie często bywasz poza domem- dużo lepiej czujesz się w towarzystwie przyjaciółek czy osób, z którymi pracujesz. Takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do poważnego kryzysu między Wami. 

Zaniżanie poczucia własnej wartości 

Cały czas masz wyrzuty sumienia i czujesz, że zatracenie bliskości z partnerem jest Twoją winą? Stoisz godzinami przed lustrem i zastanawiasz się, co mogłabyś w sobie zmienić, aby go zadowolić? Nie tędy droga! Jeżeli czujesz, że partner chce uciec jak najdalej od Ciebie, Twój wygląd nie ma tu większego znaczenia. Pamiętaj, że za kryzys w związku są odpowiedzialne dwie osoby. 

Zdjęcie: iStock

Zobacz też: 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 24.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×