4 znaki świadczące o tym, że brakuje Wam bliskości

Brak bliskości w związku, prędzej czy później prowadzi do rozstania. Dlatego warto zauważyć sygnały ostrzegawcze!

milosc proszenie.jpg

Każdy związek ma swoje lepsze i gorsze momenty... Jeśli jednak pewien stan utrzymuje się zbyt długo, możliwe że potrzebna Wam pomoc specjalisty. Wszystko da się uratować, jeżeli zaczniecie działać w odpowiednim momencie. Jak rozpoznać, że bliskość między Wami wygasła? Oto 3 sygnały ostrzegawcze!

Nie macie wspólnych tematów

Kiedyś potrafiliście godzinami rozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia, a dzisiaj wręcz tego unikacie? Pamiętaj, że związek opiera się nie tylko na miłości i chemii, ale również przyjaźni i zrozumieniu. Jeśli zauważyłaś, że od jakiegoś czasu wolisz rozmawiać z obcymi ludźmi niż z własnym partnerem, pora zastanowić się, czym jest to spowodowane.  

Unikacie seksu

W dojrzałym związku seks to nie tylko przyjemność fizyczna, ale głównie sposób na zbliżenie się do partnera. Nic dziwnego, że unikacie zbliżenia, jeżeli tak naprawdę nie czujecie się blisko. W tej kwestii warto kierować się zasadą "nic na siłę"- najpierw powinniście naprawić to, co popsuło się wewnątrz Waszej relacji. Pamiętaj, że jednorazowy seks nie sprawi, że zapomnicie o swoich kłótniach i pretensjach.

ciągle Krytykujecie się wzajemnie 

Nie ma nic gorszego niż ciągłe przykrości, które słyszysz od partnera. Jeśli sama zauważyłaś, że Twoje komunikaty kierowane do ukochanego są przepełnione nienawiścią i innymi negatywnymi emocjami, możliwe że potrzebujecie chwili odpoczynku od swojego towarzystwa... 

Odpoczywacie tylko osobno 

Czas spędzony z partnerem zaczął sprawiać, że czujesz się ciągle spięta i zestresowana? Powiedz mu o tym- możliwe, że dojdziecie do podobnych refleksji. Jeżeli nie umiecie przy sobie odpoczywać, już niedługo Wasz dom stanie się miejscem, do którego żadnemu z Was nie będzie się chciało wracać... Zacznijcie działać, zanim będzie za późno. Na początku wystarczy szczera rozmowa- jeżeli oboje będziecie chcieli ratować związek, na pewno znajdziecie na to sposób.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 03.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×